KRENULA BERBA ODLIČJA: Prvim zlatom na OI okitila se američka strelkinja

Padaju medalju u Riju

Rio 2016 -

Prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru osvojila je američka strelkinja Virdžinija Trešer, koja je trijumfovala u disciplini 10 metara vazdušna puška.

Trešer je osvojila zlatnu medalju rekordom olimpijskih finala od 208 krugova. Ona je u finale ušla osvojivši šesto mesto u kvalifikacijama.

Srebrnu medalju osvojila je Kineskinja Li Du sa 207 krugova. Dvostruka osvajačica zlatnih olimpijskih medalja je u kvalifikacijama osvojila prvo mesto.

Broznanu medalju osvojila je Kineskinja Siling Ju rezultatom 185,4 krugova. Siling je kao poslednja takmičarka ušla u finale.

U kvalifikacijama u toj disciplini ranije danas učestvovale su srpske reprezentativke Ivana Anđušić Maksimović, koja je zauzela 12. mesto i Andrea Arsović, koja je zauzela 26. mesto.