(FOTO) SRPKINJE DRUGE U "B" FINALU: Starović i Moldovan na 10. mestu u generalnom plasmanu

Olimpijske igre u Riju

Rio 2016 -

Srpske kajakašice Nikolina Moldovan i Milica Starović zauzele su drugo mesto u B finalu u disciplini K2 500 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Moldovan i Starović su trku završile za minut, 48 sekundi i 146 hiljaditinki.

Najbolje vreme u B finalu ostvarile su Šveđanke Sofija Paldanijus i Karin Johanson (1:47,207), dok su treće mesto zauzele Austrijanke Ana-Roksana Lehaci i Ivon Šuring (1:48,834).

Drugim mestom u B finalu srpske kajakašice zauzele su ukupno 10. mesto u generalnom plasmanu discipline K2 500 metara.

Zlatnu medalju u disciplini K2 osvojile su Mađarice Gabrijela Sabo i Danuta Kozak, koje su u A finlu trku završile za 1:43,687 minuta, dok su se Nemice Franziska Veber i Tina Ditce okitile srebrnim odličjem, pošto su za 51 stotinku bile sporije od pobednica.

Bronzanu medalju osvojile su Poljakinje Karolina Naja i Beata Mikolajčik. One su trku završile za 1:45,207 minuta.

Kajakašice Milica Starović i Nikolina Moldovan su B finale završile na 2. mestu, što im je u ukupnom plasmanu donelo 10. mesto u disciplini K-2 500m na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.