DELFINI POTOPILI FURIJU ZA POLUFINALE OI: Moćna Srbija sa pola gasa slavila nad Španijom

Olimpijske igre u Riju

Rio 2016 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije u meču četvrtfinala olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru slavila je nad selekcijom Španije sa 10:7 (3:1, 4:2, 0:2, 3:2).

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Vaterpolisti Srbije slavili su nad Španijom sa 10:7 u utakmici u kojoj "crvena furija" nije imala snage da se suprotstavi izabranicima Dejana Savića.

Od samog starta meča Srbija je nametnula svoj ritam, koji Španci nisu uspeli da isprate do kraja meča.

Jurili su rezultatsku razliku ali su srpski "delfini" bili daleko nadmoćniji. Već na poluvremenu se znalo ko će u ovom duelu izvojevati pobedu, ali bez obzira na tu činjenicu, "delfini" su dodali gas i "potopili" protivnika.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić s četiri pogotka, dok su Filip Filipović i Stefan Mitrović postigli po dva, a Milan Aleksić i Miloš Ćuk dodali su po jedan.

Selekciju Španije predvodio je Giljermo Molina s tri gola.

Srbija će se u polufinalu sastati s boljim iz duela između Grčke i Italije. Ta utakmica igraće se u četvrtak.

TOK UTAKMICE

Četvrta četvrtina:

10:7 - Dušan Mandić stavlja tačku na ovaj meč

9:7 - Španija koristi opuštanje srpskih "delfina" i postiže pogodak

-Pritisak Španije, ali Mitrović još jednom pokazuje zašto ga smatraju jendim od najboljih čuvara mreže

-Sava Ranđelović je pokušao sa dva mestr da pogodi mrežu španaca, ali je odbrana osujetla pokušaj

-Španija pokušava da stigne rezultatsku razliku, ali ne uspeva, odbrana Srbije ništa ne prepušta slučaju

9:6 - Sjajan gol Filipovića sa igračem više

8:6 - Španija napada, i bez mnogo muka pogađa mrežu našeg golmana

8:5 - Isključenje za Fernandeza, srbija ima igrača više, Mitrović šutira i pogađa

Treća četvrtina:

- Aleksić šalje loptu ka Pijetloviću, lopta ulazi u gol, ali posle zvuka sirene

- 14 sekundi pred kraj treće četvrtine Španija ima napad, koji nije iskoristila, Mitrović je opet odbranio

-Ćuk je pokušao, imao je prostora, ali nije bio precizan

-Španci razoružani već u prvom napadu sa igračem više, Mitrović brani šut

-Isključen je Prlainović, igrač više za Španiju, španski selektor uzima tajm-aut

-Novi napad srpskih "delfina" , Aleksić pokušava, ali je španski golman odbranio

-Još jedna odbrana Branilsava Mitrovića, Roko je šutirao, a golman Srbije nije imao težak zadatak

-Mitrović "pročitao" španske šutere i odbranio sjajan "projektil"

-Srbija napada, ali se Španija uzda u svog golmana koji blista od kako je počela treća četvrtina

7:5 - Munariz pogađa gornji levi ugao, Mitrović je bio nemoćan pred ovim udarcem

-Prlainović je šutirao, ali je golman Španije zaustavio loptu

-Imamo igrača više, ali ne štižemo do gola, Španija se sjajno odbranila

7:4 - Španci imaju igrača više, i uspevaju preko Moline da dođu do još jednog pogotka, kapiten Španije je šutirao u gornji desni gugao i pogodio mrežu Mitrovića

-Španija se sjajno odbranila od napada srpskih "delfina"

Druga četvrtina:

7:3 - Napad Srbije, strpljivo se gradi akcija, Aleksić šutira i lopta se "uvukla" u mrežu

-Igrač više za Španiju, posle oštrije odbrane našeg tima, ali Srbija osvaja loptu

-Ćuk je pokušao da pogodi mrežu protivnika, ali "puca" preko gola, tajm-aut za Španiju

-Golmana Mitrovića ne može ni jedna lopta da iznenadi, blista među stativama

6:3 - Stefan Mitrović pogađa mrežu Španaca za osetniju prednost Srbije

-Odbranila se srpska selekcija još jednom od naleta Španije, Mitrović na visini zataka, skinuo je svaku loptu

5:6 - Golčina Dušana Mandića

-Filipović osujetio napad Španije, do kraja četvrtine ima još 3 minuta

-Igrač više za Srbiju, "delfini" su pritisli odbranu Španije, ali ipak ništa od gola na kraju

4:3 - Giljermo Molina opet pogađa!

-Nepažnja u odbrani i igrač manje za Srbiju

-Napad Srbije, Ćuk sa nekoliko finti pokušava da prevari protivnika, ali promašuje gol

- Isključenje Jakšića 2 minuta pred kraj četvrtine, ali odbrana Srbije odoleva pred napadom Španije

2:1 - Dušan Mandić postiže pogodak iz sjajne akcije srpskih "delfina"

1:1 - Više prostora na liniji od 2 metra, Španci koriste situaciju i postižu lak gol

1:0 - Filipović koristi kontru 6 na 5 i dovodi Srbiju u vođstvo

Meč je počeo!

Posle prevelikih oscilacija u grupi, "delfini" su zakazali susret sa prvim timom grupe B, selekcijom Španije.

Ukoliko savladaju "crvenu furiju" izabranici Dejana Savića u polufinalu odmeravaće snage sa boljim iz meča Grčka - Italija.

ISPUNILI CILJ: Hrvatski vaterpolisti namerno izgubili meč na OI da bi izbegli Srbiju

(FOTO) DELFINI OD OČAJA DO SJAJA: Srpski vaterpolisti pobedili Japan i plasirali se u četvrtfinale