MEDVEDEV NA KORAK DA PONOVO SMENI ĐOKOVIĆA NA VRHU: Ruski teniser savladao Amerikanca i stigao do četvrtfinala Majamija

Masters na Floridi

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Majamiju pošto je savladao 39. igrača sveta Džensona Bruksbija iz SAD.

Medvedev je slavio posle 80 minuta rezultatom 2:0 (7:5, 6:1). U četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz duela Huber Hurkač - Lojd Heris.

Amerikanac je u prvom gemu oduzeo servis Rusu, u petom je imao još dve brejk šanse, ali je Medvedev sjajno finiširao, osvojio je četiri uzastopna gema i preokrenuo na 7:5.

U drugom setu nije bilo dileme – Danil je uz brejk poveo sa 3:0, a potom je još jednom oduzeo servis protivniku i meč priveo kraju.

Ukoliko slavi u narednom kolu i plasira se u polufinale Medvedev će smeniti Novaka Đokovića na vrhu ATP liste.