RUS IZGUBIO SET, PA DODAO GAS I PREGAZIO FUČOVIĆA: Medvedev posle četiri seta do osmine finala Vimbldona

GREND SLEM U LONDONU

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je pobedio Mađara Martona Fučovića sa 4:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Treći teniser sveta je do pobede protiv 67. na ATP listi stigao posle tri sata i četiri minuta igre.

Fučović je dobio prvi set pošto je već u trećem gemu oduzeo servis rivalu i taj jedan brejk mu je bio dovoljan za vođstvo od 1:0 u setovima.

Medvedev je meč okrenuo u svoju korist u drugom setu. U sva tri naredna seta rano je dolazio do brejkova i tako na kraju uspeo da izjednači svoj najbolji rezultat na Vimbldonu - da se plasira u četvrto kolo.

Ruski teniser će u narednoj rundi takmičenja igrati protiv pobednika meča Jurži Lehečka - Tomi Pol.