LAJOVIĆ UNIŠTIO NEKADAŠNJEG TOP 10 IGRAČA! Niko nije očekivao ovakvu DOMINACIJU Srbina!

BARSELONA

Srpski teniser, Dušan Lajović, neočekivano lako je pobedio Dijega Švarcmana u prvom kolu turnira u Barseloni.

Lajović je razbio čuvenog Argentinca u dva seta 6:1, 6:2 u meču koji je trajao jedan sat i sedam minuta.

Srbin koji je trenutno 59. na ATP listi, nije ostavio nikakvu šansu tridesetjednogodišnjem protivniku koji je nekada važio za specijalistu za šljaku i od starta je pokazao da je u ovom trenutku bolji rival.

Švarcman je krajem 2020. godine bio osmi na svetu, a 2021. godine je osvojio svoju poslednju od četiri titule. Od tada se nalazi u velikom padu kada je reč o rezultatima i trenutno je 142. na svetu.

Što se tiče Lajovića, u narednom kolu će igrati protiv Francuza, Uga Umbera, 13. tenisera sveta.