BRAVO TIJANA! DRUGA MEDALJA ZA SRBIJU U TOKIJU: Srpska tekvondistkinja osvojila BRONZU!

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju!

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 49 kilograma, pošto je pobedila Miju Jamadu iz Japana sa 20:6.

Jamada povela sa 2:0, Bogdanović je uspela da preokrene na 5:2, ali je japanska takmičarka do kraja runde izjednačila.

Tijana Bogdanović

Bogdanović je bila bolja u drugoj rundi posle koje je vodila sa 8:5, nakon kaznenog poena za Jamadu zbog udarca ispod pojasa.

U trećoj rundi srpska takmičarka je bila sigurnija, posle udarca u glavu protivnice povela je sa 13:5. Do kraja je i uvećala prednost i osvojila drugu olimpijsku medalju u karijeri.

1 / 4 Foto: screenshot RTS

Bogdanović je rano jutros izgubila u prvom kolu, ali je uspela kroz repesaž da se domogne meča za bronzu.

U istoj kategoriji, do 49 kilograma, bronzanu medalju osvojila je i Izraelka Abišag Semberg.

Bronza Tijane Bogdanović je druga medalja za olimpijski tim Srbije u Tokiju, nakon što je strelac Damir Mikec ranije danas osvojio srebro.

Tok borbe:

U trećoj rundi potpuna dominacija srpske takmičarke! finalni rezultat glasi - 20:6!

Druga runda je završena, Srpkinja vodi - 8:5.

Posle prve runde rezultat je izjednačen - 5:5.

Meč Tijane Bogdanović i Miju Jamade počinje u 14 časova.

Olimpijska vicešampionka iz Rija u kategoriji do 49 kilograma, poražena je u prvom kolu turnira u Tokiju od Adrijane Iglesijas Serezo iz Španije 12:4, koja je došala do finala i tako omogućila da se Bogdanović nađe u repasažu.

Tijana je pobedila kinesku takmičarku Vu Jingju, a za bronzu boriće se protiv japanske takmičarke Miju Jamade od 14.00 sati.

Kineskinja je povela sa 5:0, a Bogdanović je u drugoj rundi uspela da preokrene na 10:5. U trećoj rundi povela je sa 12:5, dvostruka olimpijska šampionka Vu uspela je da smanji zaostatak, ali se Bogdanović odbranila i izborila za meč za bronzu.