LAVICE POBEDOM KRENULE U POHOD NA MEDALJU: Košarkašice Srbije posle DRAME srušile Kanadu na startu Olimpijskih igara u Tokiju!

oi tokio

Tokyo 2020 -

Košarkašice Srbije pobedile su danas Kanadu 72:68 u prvom meču na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Evropske šampionke do prvog trijumfa u grupi A došle su posle velike borbe, iako su u većem delu meča imale prednost.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Sonja Vasić sa 16 poena, Ivon Anderson je ubacila 12, a dvocifren košgeterski učinak od po 10 poena imale su Aleksandra Crvendakić i Tina Krajaišnik, dok je Ana Dabović ubacila 11 poena, od čega dve važne trojke, uz šest skokova i pet asistencija.

Košarkašice Srbije

U timu Kanade prednajčila je Nira Filds sa 19 koševa.

Izbranice Marine Maljaković dobro su otvorile meč, brzo stigle do dvocifrene prednosti, a na kraju prvog dela rezulat je bio 36:28.

Treća deonica donela je buđenje Kanađanki, koje su u ovomn delu Srbiji dozvolile da postigne samo devet poena.

Košrkašice Srbije imale su mnogo izgubljenih lopti, zakazala je i igra u odbrani, pa je visoka prednost neutralisana i u odlučujućih 10 minuta ušlo se rezultatom 45:45.

Počela je Srbija dobro u poslednjem periodu, napravila je seriju 5:0, ali je Kanada održavala egal.

U prelomnim trenucima bila je odlična Ana Dabović, koja je trojkama i asistencijama Srbijiu vratila u igru, a u neizvesnoj završnici bolje se šnašao šampion Evrope.

Srbija sledeći meč u grupi igra protiv Španije 29. jula, dok će Kanada igrati sa Korejom.

1 / 5 Foto: Printscreen

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 72:68!

40. minut - 70:68 - Kanađanke sa penala ubacuju nove poene, Srbija ima 10 sekundi za napad.

40. minut - 70:67 - Lopta za Kanađanke posle gledanja snimka na 13 sekundi do kraja meča.

40. minut - 70:67 - Filds udara laktom Anderson, faul u napadu Kanađanki.

39. minut - 70:66 - Posle koša Kanađanki uz puno sreće, na drugoj strani pogađa Bruks iz kontre.

38. minut - 67:63 - Kanađanke pogađaju trojku od tablu za dramu na meču.

38. minut - 67:60 - druga trojka Ane Dabović u ova dva minuta.

37. minut - 64:58 - Sjajna asistencija Dabović za Aleksandru Crvendakić za novu trojku Srbije, tajm-aut Kanada.

37. minut - 61:58 - Trojka Dabović iz velike daljine, šesta trojka za naš tim.

36. minut - 58:56 - Trojka Bruks na asistenciju Dabović.

34. minut - 53:54 - Poenterska klackalica.

33. minut - 53:52 - Drama se nastavlja.

31. minut - 50:45 - Bruks pravi seriju poena za naše košarkašice.

31. minut - 48:45 - Prva trojka za Anderson u poslednjem kvartalu, njen deseti poen na meču.

Treća četvrtina:

30. minut - 45:45 - Završena je treća četvrtina, naše košarkašice ubacile su samo devet poena u ovom kvartalu.

29. minut - 40:42 - Kanađanke vode posle dugo vremena, košarkašice Srbije dosta loše u nastavku.

27. minut - 40:38 - Crvenadkić prekida seriju Kanađanki i vraća prednost našoj selekciji.

26. minut - 38:38 - Naše košarkašice ne mogu da nađu put do koša Kanađanki , pogodile su samo jedan koš za više od šest minuta igre. Naše košarkašice postigle su samo dva poena u trećem kvartalu.

24. minut - 38:35 - Dve vezane trojke za Kanađanke u nastavku, tajm-aut Marina Maljković.

24. minut - 38:32 - Druga trojka za Kanadu u ovom meču.

23. minut - 38:29 - Dosta čvrsto se igra u nastavku, bez puno poena.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina:

19. minut - 36:28 - Završeno je prvo poluvreme.

19. minut - 34:26 - Kanađanke sa penala smanjuju zaostatak, dugo već nisu postigle koš iz igre.

18. minut - 32:21 - Druga trojka Sbije na meču, pogodila je Aleksandra Crvendakić na asistenciju Sonje Vasić. Prva dvocifrena prednost Srbije na meču.

17. minut - 29:21 - Sa penala Kanađanke smanjuju prednost.

16. minut - 27:19 - Jelena Bruks pogađa sa distance posle piken pop akcije.

14. minut - 25:15 - Sjajna akcija naših košarkašica, pogađa Sonja uz faul.

11. minut - 20:13 - Dva brza koša Srbije, raste prednost naše reprezentacije.

Prva četvrtina:

10. minut - 16:13 - Završena je prva četvrtina.

9. minut - 15:11 - Crvendakić pogađa uz zvuk sirene.

7. minut - 13:11 - Trojka Sonje Petrović, njen peti poen na meču.

4. minut - 10:11 - Posle greške naših košarkašica Kanađanke dolaze do prve prednosti na meču.

3. minut - 5:5 - Posle serije Srbije od 5:0, Kanađanke su uspele da izjednače rezultat.

1. minut - 3:0 - Prvi koš na meču pogađaju naše košarkašice.

Meč je počeo.

Prvi protivnik naših košarkašica u Tokiju je reprezentacija Kanade.

Osim Kanade i Srbije u grupi A su još selekcije Južne Koreje i Španije.

Podsetimo, pre nekoliko dana naše košarkašice postale su šampionke Starog kontinenta, pa je medalja u Tokiju takođe prioritet.