KAKVA DRAMA, LJUDI MOJI! KOŠARKAŠICE PROŠLE U POLUFINALE: Marinine ratnice posle velikog preokreta srušile Kineski zid!

Tokio 2020

Tokyo 2020 -
1 / 10 Foto: FIBA

Košarkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara pošto su savladale Kinu rezultatom 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28:12)!

Srbija će u polufinalu igrati protiv pobednika utakmice SAD - Australija!

Srbija je početkom poslednje četvrtine bila na ivici ponora, ali je serijom 11:0 stigla do izjednačenja, da bi u finišu potpuno preokrenula rezultat. Poslednju četvrtinu Srbija je dobila rezultatom 28:12, pa će tako imati priliku da igra za medalju!

Srpski tim je u prvom poluvremenu uglavnom bio u vođstvu, ali su Kineskinje uspele da preokrenu i na kraju treće četvrtine povedu sa 58:49.

Ekipa Marine Maljković je posle toga zaigrala bolje i serijom 11:0 preokrenula je na 61:58.

Srbija je zatim bila u prednosti, ne većoj od tri poena, a "trojkom" Sonje Vasić povela je sa 66:63. Odmah su Kineskinje vratile "trojku", ali je srpski tim posle toga uspevao da održava prednost, koja je posle koša Ane Dabović, minut i po pre kraja iznosila četiri poena, 74:70.

Srpski tim je posle toga uspeo da se odbrani u dva napada, a zatim je Dabović jednom bila precizna sa linije za slobodna bacanja za pet poena razlike.

Kineskinje nisu iskoristile naredni napad, a sa druge strane oba slobodna bacanja pogodila je Vasić i postavila konačan rezultat.

Jelena Bruks je postigla 18 poena, Sonja Vasić 16, a Ana Dabović 13.

U timu Kine najviše problema su nam zadavali visoki centri. Ting Šao je postigla 17 poena, Han Ksu 15, a Jueru Li 12.

košarkašice, Tokio 2020

4. ČETVRTINA

40. minut - Dabović je faulirana 26.8 sekundi pre kraja. Precizna je samo prvi put - 75:70!

39. minut - Jelena Bruks koristi asistenciju Ane Dabović, prethodno je Sonja Vasić bila precizna sa linije penala - 74:70. Do kraja još 95 sekundi!

38. minut - Sonja ponovo prodorom postiže poene - 70:68! Njenih 12 poena. Li vraća za dva - 70:70!

38. minut - Lep prodor Sonje Vasić, Srbija vodi 68:67!

36. minut - Sonja Vasić na asistenciju Ane Dabović postiže trojku - 66:63!

34. minut - Ana Dabović nastavlja seriju, ovog puta sa linije penala - 61:58.

33. minut - Srbija je u strašnom naletu! 11:0 serija! Jelena Bruks koristi dobru odrbanu našeg tima i iz kontre poentira za 60:58. Asistencija Ane Dabović!

32. minut - Ana Dabović iz velike daljine postiže trojku u poslednjoj sekundi - 56:58! Ana postiže dvojku iz kontre - 58:58. Srbija je u naletu - 9:0.

31. minut - Serija Srbije 4:0. Poenima Anderson i Jovanović naš tim hvata priključak - 53:58.

Kina ulazi u poslednju četvrtinu sa devet poena prednosti - 58:49. Kineskinje su razliku napravile u poslednja dva minuta treće četvrtine.

3. ČETVRTINA

30. minut - Nevena Jovanović postiže poene u kontri - 49:54. Mengran Sun trojkom donosi Kini najveću prednost - 57:49. Ting Šap sa linije penala postavlja rezultat 58:49 na isteku treće četvrtine.

29. minut - Meng Li postiže trojku za 51:47. Odmah i Anderson gubi loptu, a Sju Vang postiže poene uz prekršaj - 54:47. Sada Kineskinje drže rezultatsku prednost, zonom su zaustavile naš tim u napadu.

28. minut - Period u kome su ekipe bez poene iz igre, jedino se sa linije bacanja poentira. Srbija je promašila čak pet slobodnih bacanja u poslednja tri minuta. Anderson iz igre poentira za 47:48.

25. minut - Ženg Pan sa linije penala donosi Kini prednost 44:42. Anderson donosi izjednačenje - 44:44.

23. minut - Dobra utakmica za sada za Draganu Stanković, njenih osam poena - 42:40.

22. minut - Mengli Su vraća trojku - 38:36. Tina Krajišnik svojim četvrtim poenom drži vođstvo - 40:36. Problem je što je sakupila tri lične greške.

21. minut - Aleksandra Crvendakić trojkom otvara treću četvrtinu - 38:33.

2. ČETVRTINA

20. minut - Ana Dabović sedam sekundi pre kraja postiže poene za 35:33 na poluvremenu! Teška utakmica, Jelena Bruks ima 14 poena, Dragana Stanković 6, Sonja Vasić 5, Ana Dabović 4.

Kineskinje imaju više skokova, ali i više izgubljenih lopti posle 20 minuta igre.

19. minut - Sjajna Jelena Bruks, njen 14. poen, Srbija vodi 33:31.

18. minut - Trojka Jelene Bruks za 31:29. Prethodno je Kina povela trojkom Mengran Sun.

15. minut - Serija trojki na ove strane, Srbija vodi na polovini druge četvrtine 28:26.

14. minut - Razigrala se kapiten Jelena Bruks u ovim trenucima, njenih pet vezanih poena za 23:16.

13. minut - Prva trojka Srbije na utakmici - Jelena Bruks je precizna za 21:16!

11. minut - Maja Škorić otvara drugi period za 18:14.

Srbija, košarkašice, košarka

1. ČETVRTINA

Srbija vodi 16:14 posle prve četvrtine. Stanković je postigla šest poena. Kineskinje dominiraju u skoku, imaju pet ofanzivnih skokova, ali i skroman procenat šuta.

Ono što ne valja je veliki broj izgubljenih lopti srpskog tima, četiri u prvih 10 minuta igre.

10. minut - Stanković je odlično ušla u utakmicu, tri lepa poena ispod koša protiv visokih košarkašica Kine i šest poena za 16:14.

8. minut - Rezultatska klackalica, Srbija drži minimalnu prednost.

Selektorka Marina Maljković često vrši izmene, pokušava da drži visok ritam protiv fizički jače i više selekcije Kine.

4. minut - Kina je posle četiri i po minuta postigla prve poene iz igre i izjednačila na 6:6.

2. minut - Sjajan ulaz srpskih košarkašica, poentirala je Ana Dabović, zatim odlično asistirala za Tinu Krajišnik - 4:0.

Košarkašice

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije od 3 sata igra četvrtfinalni duel na Olimpijskim igrama u Tokiju protiv Kine.

Aktuelne evropske šampionke neće imati nimalo lak zadatak protiv ekipe, koja u dosadašnjem toku turnira ne zna za poraz.

Azijatkinje su u grupnoj fazi ostvarile tri pobede i to nad Portorikom, Australijom i Belgijom.

Srbija je slavila protiv Kanade i Južne Koreje, a poražena je od Španije.

Pobednik ovog meča u polufinalu će igrati protiv pobednika meča SAD - Australija.