ZEMLJA HOKEJA NAJBOLJA U FUDBALU: Olimpijsko zlato za žensku fudbalsku reprezentaciju Kanade!

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Ženska fudbalska reprezentacija Kanade osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je nakon nerešenog rezultata tokom regularnog dela utakmice i produžetaka (1:1), bila bolja od Švedske u izvodjenju penala (3:2).

Kanađanke su povele u 13. minutu meča, kada je Džesi Fleming iz penala pogodila za 1:0.

Šveđanke su preko Stine Blekstenijus poravnale rezultat u 34. minutu i on se nije menjao do kraja produžetaka.

U dramatičnoj penal-seriji, golmanke obe reprezentacije imale su po dve odbrane, a obe ekipe su po jednom pogodile i okvir gola.

Nakon prvih pet penal-serija rezultat je bio 2:2, da bi u šestoj seriji, nakon penala koji je odbranila Stefani Labe, konačnu pobedu Kanađankama donela Džulija Groso.

Kanada je tako, nakon dve bronze za redom, stigla do prvog olimpijskog zlata u ženskom fudbalu.

U meču za treće mesto, fudbalerke SAD u četvrtak su pobedile Australiju rezultatom 4:3.