DOBAR START: Zvezda sa plus dva ide na Island

Kvalifikacije

Golove dali Pečnik i Mijailović
1 / 5 Foto: Tanjug

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IBV sa 2:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a golove su postigli Pečnik u 12. i Mijailović u 74. minutu.

Prvi zvanični meč novog trenera Slaviše Stojanovića na Marakani pratilo je više od 30.000 gledalaca a na istočnoj tribini su bili i vicepremijer i ministar odbrane Aleksandar Vučić, predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin.

Zvezda je bila bolja, stvarala šanse ali je imala mnogo sreće posle nekoliko kikseva odbrane, a pre svega golmana Bobana Bajkovića koji je pred poluvreme loše intervenisao, ali po proceni sudija stigao da intervebniše pre nego je lopta celim obibmom prešla gol liniju.

Ono što posle meča treba da zabrine trenera Stojanovića je povreda Filipa Ksasalice, koji je na terenu proveo svega pola časa.

Tekstualni prenos

90 + 4 kraj utakmice

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 2:0 - Sjajna solo akcija Mijailovića koji je prošao po strani i pogodio gol Džejmsa.

62. minut - Milijaš je šutirao sa 16 metara po zemlji, lak posao za engleskog čuvara mreže.

55. minut - Okuražili su se gosti videvši da Bajković nema svoje veče, ali je udarac Torstensona sa 16 metara završio preko gola.

51. minut - Mladenović je uputio dobar centaršut sa levog boka, a Dauda je uspeo da reaguje glavom. Udarac Nigerijca sa pasošem Švedske bio je lak plen za Džejmsa.

46. minut - Zvezda nastavlja sa napadima.

Drugo poluvreme

44. minut - Golman Zvezde Bajković je posle udarca jednog igrača gostiju sa više od 25 metara imao dosta problema. Utisak je da je lopta prešla celim obimom gol liniju, ali pomoćni sudija nije podigao zastavicu. Sreća za Crvenu zvezdu pred odlazak na odmor.

27. minut - Prva šansa za goste i to prilično dobra. Torvardson je promešao odbranu Zvezde po levom boku, ali je loptu ispred gola izbacio u korner Mijailović.

26. minut - Filip Kasalica je asistirao kod pogotka, ali nije mogao da izdrži. Trener Slaviša Stojanović morao je da zameni bočnog ofanzivnog igrača već sredinom prvog dela igre. Kasalicu je zamenio Filip Mladenović.

Na istočnoj tribini najvećeg srpskog stradiona i vicepremijer Aleksandar Vučić, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin i predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić.

12. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 1:0 - Duga akcija Zvezde, koju je posle dobro centar šuta Pečnik kruniosao golom iz voleja

4. minut - Zvezda ima inicijativu, ali nema uzbuđenja

1. minut - Utakmica je počela

Očekuje se da na Marakani bude više od 30.000 navijača

Crvena zvezda: Bajković, Lazić, Krneta, Mijailović, Vešović, Milijaš, A. Kovačević, Pečnik, Kasalica, Ninković, Dauda

IBV: Džejms, Gudjonsen, Garner, Hrejderson, Olafson, Sigurbjornson, Gudmundson, Torstejnson, V. Torvardarson, Maveđe, Džefs