BORUSIJA DORTMUND U FINALU LIGE ŠAMPIONA: PSŽ pogađao PREČKE i STATIVE, Humels UTIŠAO Park Prinčeva i odveo "milionere" na Vembli!

liga šampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se u finale Lige šampiona.

Borusija je u revanš meču polufinala Lige šampiona savladala PSŽ na " Parku Prinčeva" rezultatom 1:0.

Prvi meč u Dortmundu završen je pobedom Borusije od od 1:0 pa se nemački klub ukupnim rezultatom 2:0 plasirao u finale.

U prvom poluvremenu nije bilo previše pravih prilika.

PSŽ je napadao bez pravih šansi, a Borusija vrebala iz kontre.

Najbolju šansu imali su upravo gosti kada je Adejemi nakon brze kontre istrčao sam ispred Donaruma, ali italijanski golman sjajno brani.

Na početku drugog poluvremena potpuni šok za PSŽ.

Najpre Zair Emri u 47. minutu pogađa stativu.

Potom dva minuta kasnije nakon kornera Brandta, Humels dovodi Borusiju u vođstvo.

PSŽ

Novu stativu Parižani pogađaju u 61. minutu, šutirao je Nuno Mendeš, mnogo sreće za Borusiju.

PSŽ je nastavio sa velikom inicijativom, ređale su se šanse pred golom gostiju, ali bez promene rezultata.

Prečku je u finišu utakmice najpre pogodio Mbape, a u sledećem napadu i Vitinja.

Prosto je neverovatno šta je PSŽ sve promašio na ovom meču.

U drugom polufinalu se sastaju Real i Bajern nakon 2:2 u prvom meču u Minhenu, a revanš je na programu u sredu od 21 sat u Madridu.

Finale Lige šampiona biće odigrano 1. juna na londonskom "Vembliju".

1 / 8 Foto: Federico Pestellini / Panoramic / Profimedia

Drugo poluvreme:

- Kraj Borusija Dortmund je u finalu Lige šampiona!

90. minut - Prava invazija PSŽ-a ka golu Borusije.

86. minut - Neverovatni promašaji Parižana, dve prečke najpre Mbape, pa potom i Vitinja.

82. minut - Markinjoš pokušava glavom nakon prekida, tik pored stative.

80. minut - Pokušao je Mbape, šutirao u bliži ugao brani Kobel!

75. minut - PSŽ napada svim silama, što gostima otvara prostor za brze kontre.

67. minut - Ogromna inicijativa PSŽ- a , igraju se viktorije pred golom Borusije.

61. minut - Nova stativa, šutirao je Nuno Mendeš iskosa sa leve strane, mnogo sreće za Dortmund!

59. minut - Sjajna prilka za PSŽ, Ramos je probao, odlično šutirao ali zamalo preko prečke.

54. minut - Pokušava Pariz da se oporavi od šoka, sada su im potrebna dva gola da izbore produžetak.

49. minut - GOL - 0:1 - HUMELS!

Potpuni šok u Parizu nakon kornera Brandta, Humels sam sa pet metara neometan glavom matira Donarumu.

47. minut - Kakva šansa za PSŽ. Nakon šuta Mbapea lopta dolazi do Zair Emrija koji sa pet metara pogađa stativu.

46. minut - Utakmica je nastavljena

PSŽ

Prvo poluvreme:

45. minut - Umalo autogol nakon Ruiza, lopta je pogodila Šloterbeka, prevarila Kobela, ali je srećom po Kobela otišal apored stative.

41. minut - Dobar pokušaj Vitinje iz daljine, brani Kober.

36. minut - Velika prilka za Borusiju, Nakon brze kontre Adejemi je istrčao sam ispred Donaruma, ali italijanski golman sjajno brani.

31. minut - Sjajan prodor Mbapea, uposlio je Dembelea koji je izgledne situacije bio neprecizan.

27. minut - Pokušao je Vitinja, daleko preko gola.

24. minut - Muči se PSŽ, Parižani nikako da stvore pravu priliku.

18. minut - Novi pokušaj Borusije, nakon brze akcije, Rajrson zamalo neprecizan.

PSŽ

11. minut - Preti i Borusija nakon početne inicijative Parižana, pokušao je Adejemi, samo korner.

7. minut - Pokušao je i Mbabe negde sa penaltika, takođe u Kobela.

4. minut - Prvi pokušaj Parižana, pokušao je Hakimi sa distance, pravo u Kobela.

1. minut - Utakmica je počela.

PSŽ

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjoš, Beraldo, Mendeš, Zair-Emri, Vitinja, Ruiz, Dembele, Mbape, Ramoš.

Dortmund: Kobel, Rajrson, Humels, Šloterbek, Matsen, Džan, Sabicer, Sančo, Brant, Adejemi, Fulkrig.

Sudija: Danijele Orsato

Stadion: Park Prinčeva

Fudbaleri PSŽ i Borusije Dortmund sastaju se u revanš meču polufinala Lige šampiona.

Borusija je u prvom meču slavila sa 1:0 i pred Parižanima nije nimalo lak zadatak.

Luis Enrike

Trener PSŽ-a Luis Enrike svestan je kakav zadatak očekuje njegov tim.

"Cilj je doći do finala, a da bismo to uspeli moramo da budemo bolji od velikog tima kao što je Dortmund. Uvek ima prostora za napredak i radili smo na tome. Dva gola mogu da se postignu za tri sekunde, ali možemo da primimo i dva gola u tom vremenu. Mi ćemo da pobedimo, to je jedina fraza koju znam na francuskom", rekao je trener PSŽ-a Luis Enrike.

PSŽ je do sada samo jednom igrao finale Lige šampiona i to 2020 godine kada je poražen od Bajerna sa 1:0

Edin Terzić

Optimista je i trener Borusije Edin Terzić.

Borusija je osvojila Ligu šampiona 1997. godine, pošto je u finalu pobedila Juventus 3:1. Klub iz Dortmunda je 2013. u finalu LŠ poražen od Bajerna 2:1.

"Morate da zaslužite put na Vembli. Potreban nam je samo remi u revanšu, ali želimo i pobedu. Imamo malu prednost i dobru priliku", rekao je trener Borusije Edin Terzić.

Klub iz Dortmunda dosada je dva puta igrao finale elitnog takmičenja.

Borusija je osvojila Ligu šampiona 1997. godine, pošto je u finalu pobedila Juventus 3:1. Dok je 2013 poražen od Bajerna 2:1.

Podsetimo pravilo gola u gostima višne važi i slučaja pobede "Svetaca" od gola razlike, meć će otići u produžetke, a potom penale.

U drugom polufinalu se sastaju Real i Bajern. U prvoj utakmici odigranoj prošlog utorka u Minhenu bilo je 2:2, a revanš je na programu u sredu od 21 sat u Madridu.