MANČESTER SITI JE ŠAMPION ENGLESKE! Četa Pepa Gvardiole srušila Vest Hem i stigla do nove titule u Premijer ligi!

veliki uspeh

Mančester siti šampion je Engleske!

"Građani" su u poslednjem kolu savladali Vest Hem sa 3:1 golovima Fodena dva puta i Rodrija (za Vest Hem gol dao Kudus) i na taj način osvojili su titulu u Premijer ligi.

Sa druge strane, Arsenal je savladao Everton sa 2:1, ali to timu iz Londona nije bilo dovoljno da stignu do trofeja koji čekaju od sezone 2003/04.

Evo i svih rezultata poslednjeg, 38. kola, Premijer lige i konačne tabele ovog takmičenja:

Standings provided by Sofascore

Prenos uživo svih utakmica poslednjeg kola Premijer lige mogli ste pratiti putem lajv-bloga na portalu Kurir.rs.

PRENOS UŽIVO:

Sve je gotovo - Mančester siti je šampion Engleske! Četa Pepa Gvardiole savladala je Vest Hem i stigla do nove titule u Premijer ligi!

89. minut - Kaj Haverc donosi prednost Arsenalu koji je poveo protiv Evertona sa 2:1.

88. minut - Vest Hem je postigao pogodak protiv Sitija, ali je on poništen posle intervencije iz VAR sobe.

59. minut - Rodri je dao treći gol za Siti koji je sada jako blizu trofeja!

Počelo je drugo poluvreme - Ostalo je još 45 minuta borbe Sitija i Arsenala za titulu!

Kraj prvog poluvremena - Posle 45 minuta igre Siti je bliži tituli i trenutno ima 91 bod, četiri više od drugoplasiranog Arsenala. Ipak, nada u Londonu tinja pošto je Vest Hem smanjio prednost "građana" u finišu prvog poluvremena. Velika borba tek sledi u poslednjih 45 minuta sezone.

43. minut - Arsenal se ne predaje, Tomijasu pogađa za 1:1 samo tri minuta posle gola Evertona. U istom minutu Siti prima pogodak protiv Vest Hema i sada je na tom meču 2:1. Spektakularan gol makazicama postigao je Kudus.

40. minut - Everton je šokirao Arsenal i golom Idrise Gaja uz pomoć Deklana Rajsa stigao je do prednosti. Sada je Siti još bliži tituli.

18. minut - Siti gazi ka tituli i vodi sa 2:0! I drugi pogodak za četu Pepa Gvardiole postigao je Fil Foden.

2. minut - Mančester siti već vodi golom Fodena! "Građani" su krenuli po titulu!