KAKAV PREOKRET: Partizan za 9 minuta nadoknadio minus 19 i pobedio FMP

Crno-beli nastavili sa pobedama

Partizan je početkom četvrte četvrtine gubio rezultatom 71:52, ali je fantastičnom igrom u poslednjih devet minuta stigao do preokreta i velike pobede

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Hali sportova na Novom Beogradu ekipu FMP-a rezultatom 86:82 (15:18, 20:25, 17:26, 34:13) u meču 13. kola Superlige Srbije. Partizan je početkom četvrte četvrtine gubio rezultatom 71:52, ali je fantastičnom igrom u poslednjih devet minuta stigao do preokreta i velike pobede.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Pavlović sa 15 poena, dok su Bogdan Bogdanović i Davis Bertans dodali po 14. Kod gostiju, Filip Čović je ubacio 21, a Gudurić 20 poena.Meč su pored neverovatnog preokreta crno-belih obeležili i treneri dva tima Milan Gurović i Duško Vujošević. Gurović je u drugoj četvrtini isključen pošto je odgurnuo igrača Partizana Borisa Daloa, dok je Vujošević u trećoj četvrtini dobio tehničku grešku.Početak utakmice obeležila je rezultatska klackalica, a nijedan tim nije uspeo da ostvari veću prednost od dva poena. U drugoj četvrtini je isključen Gurović. On se pobunio protiv jedne sudijske odluke, a Dalo je prišao da ga smiri. Trener gostiju je odgurnuo igrača Partizan zbog čega je isključen. FMP je igrao angažovanije i prvih 10 minuta rešio u svoju korist 18:15. Gosti su bolje otvorili i drugu četvrtinu, a u jednom trenutku su imali i plus devet. FMP je do kraja poluvremena održavao prednost, a na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 43:35.Prednost gostiju je u trećoj četvrtini rasla iz minuta u minut, a i Vujošević je dobio tehničku grešku. FMP je treću četvrtinu rešio u svoju korist 69:52. Početkom poslednje deonice bilo je 71:52, a onda je usledila serija Partizana. Crno-beli su odličnom odbranom i preciznim šutem za dva i tri poena uspeli da slome otpor gostiju i da pobede s 86:82.Partizan je kolo pre kraja Superlige obezbedio prvo mesto pred plej-of. Crno-beli su zabeležili 12 pobeda i jedan poraz, dok FMP ima četiri trijumfa i 9 neuspeha.Partizan će u poslednjem kolu gostovati Mega vizuri, dok će FMP dočekati Crnokosu.