MILIONERI BANKROTIRALI: Dortmund posle poraza od Verdera na pretposlednjem mestu Bundeslige

Borusija pred ispadanjem

Borusija, koja je bila prvak Evrope i višestruki šampion Nemačke, jesenji deo šampionata završila je sa samo 15 bodova

BREMEN - Fudbaleri Verdera pobedili su na svom terenu ekipu Borusije iz Dortmunda 2:1 u meču 17. kola Bundeslige.Domaći su poveli golom Selkea u 3. minutu, a na 2:0 povisio je Bartels u 62. Poraz Borusije ublažio je Humels u 69. minutu. Miloš Jojić je presedeo na klupi za rezerve Borusije, dok Neven Subotić nije bio u protokolu.Borusija, koja je bila prvak Evrope i višestruki šampion Nemačke, jesenji deo šampionata završila je sa samo 15 bodova. Klub iz Dortmunda je trenutno pretposlednji na tabeli, a prvi deo sezone može da završi i na poslednjem mestu ako Frajburg sutra pobedi Hanover.Augsburg je pobedio Borusiju (M) 2:1. Leverkuzen i Ajntraht igrali su 1:1, dok nije bilo golova na mečevima Šalke - Hamburger i Štutgart - Paderborn. Volfsburg je pobedio Keln 2:1.Bajern je prvi na tabeli sa 45 bodova, dok je Volfsburg drugi sa 34.