SKANDAL U SRPSKOM FUDBALU: Sudija pokazao dva žuta kartona igraču, ali ga nije isključio

Publika ga opomenula

Igrač Donjeg Srema Stefan Soldatović je dva puta "požuteo", ali je nastavio da igra meč protiv Loznice

Utakmica 8. kola Prve lige Srbije između Loznice i Donjeg Srema završena je nerešenim rezultatom 1:1, a meč na Lagatoru obeležio je arbitar Ivan Stamenković, koji je gostujućem igraču dao drugi žuti karton, ali ga nije isključio!

Učinio je to tek na insistiranje navijača nekoliko minuta kasnije.

Naime, igrač Donjeg Srema Stefan Soldatović dobio je prvi žuti karton u 55. minutu, a drugi put je "požuteo" pred kraj regularnog toka. Međutim, nastavio je da igra kao da se ništa nije dogodilo.

Utakmicu je posmatralo oko 1.500 gledalaca, koji su s tribine počeli da dobacuju sudiji da Soldatovića izbaci iz igre, što je ovaj konačno i učinio. Pošto je meč bio produžen, fudbaler Donjeg Srema proveo je na terenu nekoliko minuta sa dva žuta kartona.

Navijači Loznice bili su besni na arbitre i zbog toga što su njihovom timu poništena dva gola.

Slični propusti sudija dešavali su se i na velikoj sceni. Tako je čuveni Englez Grejem Pol dao hrvatskom fudbaleru Josipu Šimuniću čak tri žuta kartona na Mundijalu u Nemačkoj 2006.