(VIDEO) ČUDO U LONDONU: Procenite da li je intervencija Petera Čeha odbrana godine

Odbranio nemoguće

Neverovatno je da posle prvih 45 minuta na "Emiratima" nije bilo golova

Fudbaleri Arsenala i Liverpula igrali su danas u Londonu 0:0, u poslednjoj utakmici trećeg kola Premijer lige.

Liverpul je treći na tabeli engleskog prvenstva sa sedam bodova, tri više od devetoplasiranog Arsenala.

Iako nije bilo golova, utakmica je bila zanimljiva, a obe ekipe su imale nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Prvo poluvreme derbija 3. kola Primer lige između Arsenala i Liverpula završeno je bez golova, što je čudo, s obzirom na to šta se dešavalo u prvih 45 minuta duela na "Emiratima" u Londonu.

Najzaslužniji što su mreže ostale netaknute su sudija Majkl Oliver, fantastični golman domaćina Peter Čeh i nesreća koja prati fudbalera Liverpula Filipa Kutinja.

Trebalo je da bude 1:0 već u 9. minutu, ali je Oliver procenio da je Aron Remzi bio u ofsajdu pre nego što je savladao gostujućeg golmana Minjolea. Odluka sudije je najblaže rečeno sumnjiva. Utisak je da je kapiten "tobdžija" Santi Kazorla pravovremeno i idealno proigrao Remzija...

Lako je i Liverpul mogao do gola, ali je Kutinjo dva puta pogađao okvir gola, jednom uz pomoć Petera Čeha, a Kristijan Benteke je promašio nemoguće. Preciznije, Čeh je odbranio nemoguće u 39. minutu. Intervencija letošnjeg pojačanja Arsenala iz Čelsija sigurno će ući u konkurenciju za odbranu godine.

Najbolju priliku za Arsenal imao je Aleksis Sančes u drugom poluvremenu, kada je pogodio stativu.

Londonski klub je do gola mogao i u samom finišu, ali je Simon Minjole odbranio dobar šut iz daljine Aleksa Čembrlena. Srpski fudbaler Lazar Marković nije bio u sastavu Liverpula.

Srpski reprezentativac Lazar Marković nije bio čak ni na klupi Liverpula.