(VIDEO) BRATSKI DUEL PREKIDAN ZBOG SUZAVCA: Još jedan debakl Zvezde! Milutinov vodio Olimpijakos do trijumfa nad srpskim šampionom

EVROLIGA, 8. KOLO

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su šesti poraz u Evroligi, jer su u utakmici osmog kola izgubili od Olimpijakosa u Pireju - 59:85.

Srpskom šampionu je ovo četvrti uzastopni poraz, a zanimljivo je da je identičnim rezultatom izgubio i pre dva dana od CSKA u Beogradu.

Zvezda ostaje na dnu tabele, sa samo dve pobede u osam mečeva.

S druge strane, Olimpijakos se priključio ekipi CSKA na vrhu tabele sa učinkom 6-2.

Pirejski crveno-beli su sve vreme večerašnje utakmice u dvorani "Mira i prijateljstva" kontrolisali dešavanja na terenu. Brzo su stekli dvocifrenu prednost, već na polovini prve četvrtine, ali je Zvezda serijom 9:0 s kraja te i početkom druge deonice uspela da uhvati priključak (19:22). U tom periodu goste je vukao Tejlor Ročesti dalekometnom paljbom.

Međutim, ispostavilo se da je to bio i poslednji trzaj Zvezde, čiji su igrači nosili plave dresove.

Olimpijakos je brzo pobegao na bezbednu udaljenost i prednost konstantno uvećavao do konačnih: 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10).

Pobednički tim je predvodio bivši igrač Partizana Nikola Milutinov sa 13 poena i 12 skokova. Holis Tompson je dao 14 poena, a Joanis Papapetru je dodao 11.

Daleko najbolji kod Zvezde, a ujedno i najefikasniji na utakmici, bio je Tejlor Ročesti sa 20 poena.

Navijači dva kluba, s obzirom na to da gaje bratske odnose, napravili su zajedničku koreografiju i sve vreme zajedno navijali.

Međutim, sredinom treće četvrtine na parket je dospeo suzavac, pao je blizu klupe Zvezde, pa je meč bio prekinut na nekoliko minuta.

U dvorani "Mira i prijateljstva" bilo je 7.000 gledalaca.

Crvena zvezda u devetom kolu, sledećeg četvrtka u Beogradu, igra sa Baskonijom, dok Olimpijakos gostuje u Milanu.

Prethodno, tim Dušana Alimpijevića u ponedeljak ide u Zadar na utakmicu ABA lige.

Uskoro opširnije...

ZAJEDNIČKA KOREOGRAFIJA NAVIJAČA OLIMPIJAKOSA I CRVENE ZVEZDE!

Četvrta četvrtina:

37. minut - 80:55 - Posle trojke Tompsona - 25 razlike.

35. minut - 74:51 - Raste prednost domaćina.

33. minut - 69:49 - Posle poena Milutinova, Olimpijakos je na 20 poena razlike.

Treća četvrtina - 67:49:

37. minut - 65:46 - Meklin poentira! Najveća prednost Olimpijakosa...

36. minut - 61:46 - Ročesti je na liniji za slobodna bacanja i pogađa jedno.

Posle nekoliko minuta meč je nastavljen.

36. minut - UTAKMICA JE PREKINUTA! Blizu klupe Crvene zvezde bačen je suzavac. Igrači i članovi stručnog štaba srpskog tima prekrivali su usta peškirima, držali se za oči...

36. minut - 61:45 - Najveća prednost domaćina.

U dvorani "Mira i prijateljstva" je 7.000 ljudi!

35. minut - 56:41 - Strelnieks sa penala vodi Olimpijakos do "plus 15".

34. minut - 54:41 - I Printezis pogađa trojku.

33. minut - 51:41 - Ročesti - četiri trojke iz pet pokušaja.

32. minut - 51:38 - Kao i prvo poluvreme, i drugo je Milutinov počeo odlično - četiri vezana poena.

Druga četvrtina - 47:37:

30. minut - 47:37 - Milutinov i Strelnieks sa po sedam poena su bili najefikasniji kod domaćina, a kod gostiju bez dileme najbolji je bio Ročesti sa 13 poena, dok je Antić dao devet - tri trojke.

28. minut - 40:33 - Trojke Feldina, Robertsa i Antića! Seva na obe strane.

27. minut - 37:27 - Trojka Robertsa, Olimpijakos ponovo na "plus deset".

26. minut - 34:27 - Nesportska Ročestija, Papapetru daje četiri poena.

25. minut - 28:25 - Ročesti! Treća njegova trojka!

24. minut - 28:20 - Jovanović daje samo jedno slobodno bacanje, a Mancaris precizan van linije 6,75.

23. minut - 25:19 - Agravanis trojkom prekida Zvezdin nalet.

22. minut - 22:19 - Dangubić pogađa jedno slobodno bacanje. Serija gostiju traje - 9:0.

21. minut - 22:18 - Zvezda u seriji 8:0, a 5:0 u ovoj četvrtini - još jedna trojka Ročestija, pa dvojka Jovanovića.

Prva četvrtina 22:13:

10. minut - 22:13 - Ova deonica se završila trojkom Ročestija.

9. minut - 22:10 - Domaćin vezuje četiri poena.

7. minut - 18:10 - Druga trojka Antića.

6. minut - 18:7 - Alimpijević tajm-autom pokušava da prekine nalet domaćina i smiri svoje igrače koji su promašili četiri uzastopna otvorena šuta - Ročesti tri, Antić jedan.

5. minut - 17:7 - Printezis daje dva, pa Tompson jedan poen za prvo dvocifreno vođstvo Olimpijakosa.

4. minut - 14:7 - Strelnieks odmah vraća trojku.

4. minut - 11:7 - Prva trojka večeras - Antić!

3. minut - 9:4 - Feldin postiže svoje prve poene, a na drugoj strani Milutinov ponovo precizan, već ima sedam poena.

2. minut - 7:2 - Još jedno zakucavanje Milutinova. Ovaj put pod faulom, a srpski centar je iskoristio dodatno slobodno bacanje.

2. minut - 4:2 - Prve poene za goste večeras ubacio je Ročesti.

2. minut - 4:0 - Zakucavanje Milutinova.

1. minut - 2:0 - Posle promašeba dva zicera, po jedan na obe strane, Papanikolau se upisao u strelce.

20:00 - Minut ćutanja za Matiolija

Košarkaški sudija Đanluka Matioli (51) iznenada je preminuo. Zato su mu akteri večerašnjeg meča minutom ćutanja odali počast.

19:51 - Sude Španac, Poljak i Italijan

Utakmicu sude Migel Perez Perez iz Španije, Jakub Zamojski iz Poljske i Mičel Rosi iz Italije.

19:31 - Povrataj Antića i Kešelja na mesto uspeha

Košarkaši Crvene zvezde Pero Antić i Marko Kešelj vraćaju se na mesto uspeha. Obojica su sa Olimpijakosom bili šampioni Evrope, a Makedoncu je to uspelo dva puta.

19:27 - Domaćin bez kapitena, gosti kompletni

Olimpijakos i dalje igra bez povređenog kapitena i lidera Vasilisa Spanulisa, dok je Crvena zvezda kompletna.

19:23 - Srpski šampion vezao tri poraza, Olimpijakos se rehabilitovao u Istanbulu

Srpski šampion doživeo je tri uzastopna poraza u Evroligi, od Bamberga u Beogradu (69:75), od Unikahe u Malagi (65:79) i od CSKA ponovo kod kuće (59:85).

Ekipa Janisa Sferopulosa u sredu je stavila melem na rane, jer je posle produžetka srušila prvaka Evrope, Fenerbahče, usred Istanbula (90:83). Pre toga, Olimpijakos je vezao dva poraza, u Barseloni (51:73) i od najvećeg rivala Pantinaikosa (62:70).

19:18 - Zvezda bez pobede protiv Olimpijakosa

Crvena zvezda i Olimpijakos odigrali su četiri meča u Evroligi prethodnih sezona i sve ih je dobio grčki tim (2014/15 i 2016/17).

Srpski šampion je najbliži trijumfu bio prošle sezone u Beogradu, kada je ipak poražen posle produžetaka - 64:66.

Isti rivali sastali su se i dva puta na pripremnom turniru na Kritu, prošle i ove godine, a i u te dve utakmice bolja je bila ekipa iz Pireja.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT UŽIVO:Ovo je razlika između Srba i Amerikanaca. Oni zarađuju i od poraza