SPEKTAKULARAN PREOKRET DELFINA: Srpski vaterpolisti nastavili dominaciju! Peti put zaredom osvojili Svetsku ligu

iTALIJA PALA U FINALU

Vaterpolisti Srbije odbranili su titulu u Svetskoj ligi, pošto su u finalu završnog turnira pobedili Italiju 10:9.

Srbiju su do pobede predvodili Duško Pijetlović i Stefan Mitrović sa po tri gola, dok je Gavril Subotić postigao dva, a po jednom su se u istu strelaca upisali, Andrija Prilainović i Filip Filipović. Italijane je predvodio Pjetro Finjoli sa tri gola. Srbija je po 11. put u istoriji osvojila Svetsku ligu uz po jedno srebro i bronzu. Srbija je osvajala Svetsku ligu od 2013. godine. Italija je po treći put stigla do srebra, a nikada nisu osvojili zlato u Svetskoj ligi.

Završni turnir Svetske lige 2018. biće održan u Japanu. Naša selekcija je loše ušla u meč, a Italijani su to iskoristili i poveli 4:0. Srbija je uspela da do kraja prve četvrtine da smanji na 4:1. Naši vaterpolisti su do kraja prvog poluvremena smanjili na 4:3. Srbija je u 3. četvrtini zaigrala angažovanije. Srbija je ovu četvrtinu dobila 5:2 i u poslednji deo meča ušla sa vođstvom od 8:6. Italija je serijom od 3:0 na početku poslednje četvrtine povela 9:8. Međutim, Srbija je uspela da napravi novi preokret i da doše do pobede.

Srbija - Italija 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3)

Dvorac vodenih sportova. Sudije: Buč (Španija), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Italija 12 (6), Srbija 8 (6). Peterci Srbija 1 (1),

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 3, Djito 1, Filjoli 3, Mirarči, Veloto, Nora, Galo 1, Rencuto, Bodegas 1, Ikardi, Bertoli, Volarevic.

SRBIJA: G. Pijetlović, Subotić 2, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 3, Ubović, Aleksić, Drašović, Filipović 1, Prlainović, 1 S. Mitrović 3, B.Mitrović.

IV četvrtina 8. minut - Kraj utakmice! Srbija je slavila sa 10:9! 6. minut - Pijetlović donosi novo vođstvo Srbiji Pijetlović postiže treći gol i donosi novo vođstvo Srbiji 5. minut - Srbija stiže do izjednačenja Srbija stiže do izjednačenja preko Pijetlovića 9:9 4. minut - Italija vodi, 9:8 Italijani kažnjavaju greške našeg tima. Italijani vode 9:8 2. minut - Serija Italijana od 2:0 Galo postiže gol za izjednačenje. 1. minut - Italija smanjuje na 8:7 Italija smanjuje na 8:7. III četvrtina

8. minut - Kakav gol Filipovića Golčina Filipovića za 8:6! 8. minut - Italijani smanjuju na 7:6 Italija koristi igrača više i smanjuje preko Di Kulvija na 7:6 7. minut - Srbija vodi 7:5 Naša selekcija po prvi put ima dva gola razlike. Mitrović postiže treći gol na ovoj utakmici, Srbija vodi 7:5 5. minut - Srbija ponovo vodi Srbija ponovo vodi. Ovog puta u strelce se upisao Mitrović 4. minut - Italijani konačno postižu gol Italija prekida seriju našeg tima i stiže do izjednačenja, 5:5 3. minut - Preokret Srbije! 5:4! Srbija serijom od 5:0 stiže do vođstva. Subotić koristi kontru i donosi prvo vođstvo našem timu 2. minut - Srbija stiže do izjednačenja Srpski vaterpolisti konačno stižu do izjednačenja. Naši vaterpolisti koriste igrača više i golom Subotića stižu do izjednačenja, 4:4 II četvrtina

8. minut - Italija posle prvog poluvremena vodi 4:3 U finišu druge četvrtine oba tima nisu iskoristila po nekoliko napada. Italija vodi 4:3 4. minut - Srbija prilazi na gol minusa Srbija konačno dolazi do svoje igre. Naši vaterpolisti pogađaju sa peterca za 3:4. Ovog puta je precizan Prlainović. 3. minut - Srbija smanjuje na 4:2 Konačno gol za Srbiju. Pijetlović smanjuje na 4:2

I četvrtina

8. minut - Konačno gol za Srbiju, 1:4 Srbija konačno stiže do gola. Naši reprezentativci koriste igrača više i smanjuju na 4:1. U listu strelaca upisao se Mitrović 7. minut - Delfini loše otvorili meč, Italija vodi 4:0 Italija nastavlja da kažnjava greške našeg tima. "Azuri" vode 4:0 6. minut - Italija vodi 3:0! Italijani ponovo koriste igrača više i vode 3:0 4. minut - Italija vodi 2:0 Italija koristi igrača više i golom Filjolija vodi 2:0! 2. minut - Italija je povela 1:0 Italijani su posle dva minuta poveli 1:0 golom Di Kulvija. Oba tima na početku meča nisu iskoristila po nekoliko napada Srbija je u polufinalu posle boljeg izvođenja peteraca pobedila SAD, dok je Italija bila bolja od Hrvatske. Srbija je u takmičenju po grupama pobedila Italiju 13:7. Svetska liga u vaterpolu igra se od 2002. godine. Naša selekcija je osvojila 10 zlata uz po jedno srebro i bronzu. Srbija je osvajala Svetsku ligu od 2013. godine. Završni turnir Svetske lige 2018. biće održan u Japanu.