NIŠTA OD FINALA: Odbojkašice izgubile od Rusije, protiv Turske za bronzu

Evropsko prvenstvo u Roterdamu

Izabranice Zorana Terzića nisu uspele da se plasiraju u borbu za zlatnu medalju

Odbojkašice Srbije poražene su u polufinalu Evropskog prvensva od Rusije rezultatom 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:22). Izabranice Zorana Terzića u nedelju će u borbi za bronzu od 14 sati igrati protiv Turske, dok će u finalu igrati Holandija i Rusija, koja brani zlato.

USKORO OPŠIRNIJE

1. SET - 23:25

Srbija je počela meč u sastavu Ognjenović, Mihajlović, Bošković, Malešević, Rašić, Stevanović, libero Popović.

Rusija je osvojila prva dva poena u meču, ali Srbija na servis Brankice Mihajlović pravi seriju poena za vođstvo 4:2.

Rusija je posle tajm-auta stigla do izjednačenja 4:4, a potom je Tijana Bošković servisima donela Srbiji prednost 7:5. Ipak, Ruskinje odlaze na prvi tehnički tajm-aut sa poenom prednosti 8:7 posle odlične igre na mreži.

U središnjem delu seta uglavnom se igra poen za poen. Tijana Malešević je osvojila dva poena za Srbiju, pa naš nacionalni tim ima prednost 16:15 na drugom tehničkom tajm-autu.

Rusija je vezala tri poena i povela sa 20:19, imala i kontru za novi napad, ali je Milena Rašić blokom donela izjednačenje 20:20.

Imala je Srbija kontru za 22:21, međutim blok Rusije je doneo poen svojoj ekipi.

Sporna situacija viđena je pri rezultatu 22:22, Bošković je servirala as, ali je gledanjem snimka utvrđeno da je lopta otišla u aut. Ruskinje su osvojile naredni poen za 24:22.

Rusija je iskoristila drugu set loptu za 25:23 i povela sa 1:0 u setovima.

2. SET - 23:25

Blok Rašić - Bošković doneo je srpskom timu prednost 3:1 na startu drugog seta.

Ipak, Ruskinje blokom dominiraju. Preokrenule su i povele sa 7:6, imale i kontru ali je Tijana Bošković donela izjednačenje Srbiji.

Kušeljeva u sledećem napadu donosi Rusiji minimalnu prednost na prvom tehničkom tajm-autu 8:7.

Blok Rusije deluje moćno u ovom delu meča, dva uzastopna bloka Irine Zarjažko donele su Rusiji prednost 11:8.

Rusija je povela sa 13:9, ali je posle tajm-auta srpski tim vezao tri poena i prišao na 13:12.

Velikom borbenošću Srbija stiže do izjednačenja 14:14, a blok Jovane Stevanović donosi srpskom timu treći vezani poen i prednost 15:14.

Tijana Bošković svojim desetim poenom donosi Srbiji prednost 16:15 na drugom tehničkom tajm-autu.

Trojni blok Rusije donosi vezane poene svom timu za prednost 20:18 u finišu drugog seta. Tajm-aut nije uspeo, Območajeva je uspešna iz kontre za 21:18.

Seriju Ruskinja prekida Milena Rašić koja je u ovom setu osvojila šest poena, od čega dva iz bloka.

As servisom Milena Rašić smanjuje na 22:23.

Nažalost, Srbija nije iskoristila dve kontre za izjednačenje, pa Rusija stiže do dve vezane set lopte.

Malešević je probila dvojni blok Ruskinja za 23:24, ali Košeljeva u narednom napadu donosi Rusiji i drugi set.

3. SET - 25:21

Dvojni blok Rašić - Nikolić donosi Srbiji prednost 3:1 na startu trećeg seta. Greška Ruskinja i prestup Košeljeve donosi i četvrti poen Srbiji - 4:1.

Srbija je pri rezultatu 6:3 imala kontru, ali je Zarjažko izblokirala napad Srbije i smanjila rezultat, da bi posle još jedne greške Srbije Rusija prišla na 6:5.

Srbija je na prvi tehnički tajm-aut otišla sa dva poena viška 8:6, a potom iskoristila dve kontre za 10:6 posle fantastičnog "kuvanja" Maje Ognjenović.

Sjajan ritam Srbije, na servis Jelene Nikolić Srbija vodi 12:6.

Dominira Srbija u trećem setu, sjajna igra našeg tima u pokušaju da se vrati u meč. Rezultat takve igre je prednost 16:9 na drugom tehničkom tajm-autu.

Srbija je lako stigla do set lopte, ali se potom mučila i iskoristila tek četvrtu set loptu za 25:21 u trećem setu. Sjajna igra Srbije, najbolja u dosadašnjem toku meča i nada da mogu da potpunog preokreta u meču.

4. SET - 22:25

Posle izjednačenog početka i rezultata 3:3 Rusija je vezala pet poena. Nekoliko grešaka našeg tima, dve lopte ispucane u aut, greška na prijemu. Ruskinje su poremetile prijem srpskog tima i na prvi tehnički tajm-aut otišle rezultatom 8:3.

Ne vrede ni izmene koje pravi selektor Zoran Terzić, Rusija vodi 11:4.

Srbija je uspela da se delimično vrati i priđe na tri poena minusa (9:12), ali su Ruskinje ponovo poremetile prijem našeg tima i na drugi tehnički tajm-aut otišle sa šest poena viška - 16:10.

Srbija je stigla na 21:23 posle serije od četiri poena, ali je Zarjažko prekinula taj niz i donela svom timu prvu set i meč loptu.