(VIDEO) RUMUNSKI ŠERIF: Lokalni političar uleteo na teren i hvatao za vrat odbojkaškog sudiju!

Vasile Ouatu je gazda u svom gradu

Vasile Ouatu, koji je zamenik gradonačelnika Piatra Neamta i predsednik istoimenog odbojkaškog kluba, hteo je da se obračuna sa sudijom na terenu

PIATRA NEAMT - Predsednik ženskog rumunskog odbojkaškog kluba Unik LPS Piatra Neamt Vasile Ouatu hteo je da bije sudije tokom utakmice 12. kola nacionalnog prvenstva protiv ekipe Satu Mare.On je bio nezadovoljan jednom sudijskom odlukom pri rezultatu 2:2 u setovima i 17:16 u petom setu. Ouatu je uleteo na teren i došao do prvog sudije Adrijana Paskana koji je bio na stolici. Ouatu je inače odbornik i zamenik gradonačelnika u rumunskom gradu Piatra Neamt.

Ovaj politički funkcioner je potom drmao stolicu i hteo je da udari sudiju. Arbitar je sišao sa stolice i posle konsultacija ostao pri svojoj odluci. Međutim, Ouatu je ponovo ušao na teren, odgurivao i hvatao za vrat arbitra. Prekid je trajao nekoliko minuta, a predsednik Unika je napustio teren.Unik je na kraju slavio 24:22 u odlučujućem, petom setu.