(VIDEO) SRBIN ODUŠEVIO SVET: Krajinović izgubio finale mastersa u Parizu od Soka, ali dobio ovacije

finale u Parizu

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da osvoji titulu na Mastersu u Parizu, pošto je u finalu izgubio od Amerikanca Džeka Soka 5:7, 6:4, 6:1.

1 / 4 Foto: Reuters

Krajinović je na krilima sjajnih igara tokom nedelje dobio prvi set, ali je iskusniji Amerikanac uspeo da preokrene i osvoji prvu titulu na Mastersima, kao i da obezbedi nastup na završnom turniru u Londonu.

Za utehu Krajinoviću, koji je u Parizu skrenuo pažnju i dokazao vanserijski potencijal, ostaje činjenica da je osvojio novih 600 bodova i da će od sutra biti 33. na ATP listi.

Ujedno, zaradio je 418.450 evra, što je više od polovine onoga što je inkasirao do sada u karijeri.

Masters u Parizu igrao se za ukupni nagradni fond od 4.273.775 evra.

Srpski teniser je dobro počeo meč. Izdržao je i dobio sve servis gemove u prvom setu i u 12 gemu uspeo da napravi brejk za vođstvo od 1:0. U drugom setu bilo je mnogo drame. A počelo je sa dva brejka Soka, koji je poveo 4:1.

Krajinović je zatim dobio dva gema uzastopno počeo je da igra hrabrije i uspeo da smanji na 4:3. Ipak, potpuni povratak u set je izostao, pa je finale otišlo u treći set.

U trećem setu Sok je delovao mnogo svežije i prilično je lako došao do trofeja.

1:1 - Po svemu viđenom u prva dva gema, biće veoma napeto

1:0 - Au, kako napet gem! Krajinović je imao 40:0, ali je poveo tek nakon velike drame i igre na razliku

3.. SET

4:6 - Filip ipak nije uspeo da se potpuno vrati u set pa će meč odlučiti treći deo igre

4:5 - Krajuinović je primorao Amerikanca da servira za osvajanje seta

3:5 - Sokov servis je bio nerešiva enigma za Srbina

3:4 - Do pre desetak minuta izgledalo je da je Krajinović u situaciji iz koje se ne nazire izlaz, sada je međutim opustio ruku, počeo da pogađa i vratio pritisak na stranu protivnika

2:4 - Odlično je Krajinović iskažnjavao slabiji servis rivala

1:4 - Amerikanac je uz mnogo sreće uspeo još jednom da napravi brejk

1:3 - Sok za sada ne daje priliku Filipu da se vrati

1:2 - Krajinović je smanjio rezultat, osvojio je gem bez većih problema.

0:2 - Amerikanac je potvrdio brejk.

0:1 - Džek Sok već na startu drugog seta koristi priliku i osvaja brejk!

1. SET - 7:5

7:5 - Krajinović osvaja prvi set! Filip je pri rezultatu 30.30 napao Soka koji je izbacio lopticu u aut, a zatim i u narednom poenu krenuo ka mreži, pa je Amerikanac poslao lopticu u mrežu! Prvi set je trajao 45 minuta!

6:5 - Krajinović je obezbedio taj-brejk u prvom setu.

5:5 - Prilično lako je Sok izjednačio rezultat. Forhend odlično služi Amerikanca u dosadašnjem toku meča.

5:4 - Krajinović je prekinuo nalet rivala. Dobrim servisom je stigao do petog osvojenog gema.

4:4 - Sedmim forhendom Džek Sok je stigao do izjednačenja u gemu u kome je osvojio sve poene. Igra se tačno 30 minuta.

4:3 - Ribrejk Soka! Krajinović je napravio duplu servis grešku i još dva puta napravio neiznuđenu grešku, pa je Amerikanac odmah uzvratio oduzimanjem servisa.

4:2 - Krajinović pravi prvi brejk u meču! Srpski teniser je iskoristio drugu brejk šansu i to tako što je Sok napravio duplu servis grešku!

3:2 - Prvi nešto lakši servis za Krajinovića. Iako je prvi poen izgubio posle duple servis greške mladi Somborac je osvojio naredna četiri poena za novu prednost u prvom setu.

2:2 - Sok bez izgubljenog poena dobija gem.

2:1 - Krajinović koristi svoj servis, iako se kao i u prvom mučio.

1:1 - Sok je prvi svoj servis iskoristio za izjednačenje, i to bez izgubljenog poena.

1:0 - Četiri direktna poena je ostvario Krajinović i posle 0:30 osvojio svoj servis.

Krajinović je do finala Mastersa došao kroz kvalifikacije, redom su padali Pelja i Đere u kvalifikacijama.

U glavnom žrebu srpski teniser je pobeđivao Sugitu, Kverija, Maua, a u polufinalu mu je predao meč Rafael Nadal zbog povrede.

Kao 77. teniser sveta Krajinović je najslabije rangirani finalista mastersa u Parizu još od Andreja Pavela, koji je 2003. godine kao 191. igrač sveta igrao za titulu.

Ukoliko savlada Amerikanca, Krajinović bi mogao da napreduje do 33. mesta na rang listi.

Amerikancu Džeku Soku je potrebna pobeda u finalu mastersa u Parizu kako bi se plasirao na završni ATP turnir, koji se od 12. do 19. novembra igra u Londonu.

Njih dvojica se do sada nisu susretali na Atp turu.

Krajinović je trenutno 77. na rang listi, a Džek Sok je 22. ugrač sveta.