MUČENJE FAVORITA: Španci jedva slomili Tunis, blamaža Francuza sa Amerikancima

GENERALNE PROBE ZA MUNDIJAL

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Španije pobedila je Tunis 1:0 (0:0), dok je Francuska igrala 1:1 (0:1) sa Amerikancima u poslednjim proverama pred Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Španci i Francuzi važili su za velike favorite u večerašnjim utakmicama. I dok je "crvena furija" uspela da ostvari pobedu golom u finišu, "trikolori" su jedva izbegli poraz. Ipak, tim Didijea Dešana se obrukao, jer pred svojim navijačima nije uspeo da savlada reprezentaciju koja ne učestvuje na Mundijalu.

Španija u Tunis sastali su se u Krasnodaru, a "crvena furija" je do pobede došla golom Jaga Aspasa u 84. minutu.

U Lionu razočaranje domaćina! Amerikanci su preko Grina došli do vođstva u 44. minutu, a remi je doneo Mbape golom u 79.

U ostalim današnjim prijateljskim mečevima Danska je bila bolja od Meksika 2:0, Švedska i Peru su odigrali bez golova...

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/JAVIER ETXEZARRETA)