PRVA SENZACIJA NA MUNDIJALU: Mesi promašio penal, Island uzeo bod Argentini (VIDEO)

iznenađenje u moskvi

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Argentine i Islanda odigrali su nerešeno prvi meč grupe D na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Argentina je povela u Moskvi golom Serhija Aguera u 19. minutu, a u 23. je izjednačio Alfred Finbogason.

Jedan od najboljih fudbalera sveta Lionel Mesi imao je u 64. minutu priliku da donese pobedu Argentini, ali nije realizovao penal.

Mesi je šutirao u levi ugao, ali mu je odbranio golman islandskog tima Hanes Haldorson.

Hrvatska i Nigerija će se od 20.00 sastati u drugoj utakmici Grupe D svetskog šampionata.

Argentina će u sledećem kolu igrati protiv Hrvatske, dok će se Island sastati s Nigerijom.

Tok meča

ARGENTINA: Kabaljero - Salvio, Otamendi, Roho, Taljafiko - Bilja, Maskerano - Meca, Mesi, Di Marija - Aguero .

ISLAND: Haldorson - Saevarson, Arnason, R. Sigurdson, Magnuson - Gudmundson, Gunarson, Halfredson, Bjarnason - G. Sigurdrson - Finbogason.

Sudija: Simon Marčinjak (Poljska).

Tekstualni prenos meča možete pratiti na Kurir sportu!

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

90+2. minut - Mesi je pokušao dva puta, ali nije bilo promene rezultata

88. minut - Malo je nedostajalo da Argentinci stignu do vođstva i bez prave prilike, ali Haldorson još jednom pokazuje zašto je, bez premca, najbolji igrač meča.

81. minut - Mesi je šutirao sa dvadwesetak metara, lopta je otišla pored gola

78. minut - Nova sporna situacija. Pavon pada posle kontakta, ali mu Marčinjak preti žutim kartonom dok pokazuje na korner.

75. minut - Oko Mesija su u svakom trenutku barem tri igrača, zbog čega kapitena 'Gaučosa' često gledamo kako se vraća i do sredine terena, dok ni ostali igrači nemaju previše prostora da barem nekako zaprete.

64. minut - MESI JE PROMAŠIO! Golman Islanda je zaustavio šut asa Barselone

63. minut - PENAL ZA ARGENTINU! Aguero je oboren u kaznenom prostoru i niko se nije bunio kada je sviran penal

61. minut - Argentina napada, ali nema nikakve opasnosti po gol Islanda

48. minut - Posle kornera jer pokušao Otamendi. Lopta je otišla preko gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

Tu je i veliki Maradona

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Nova dobra prilika za Island i odbrana golmana Argentine

40. minut - Argentina je oštećena za penal! Prva kontroverzna situacija na šampionatu, ali i čvrsta odluka sudije Marčinjaka da se ne konsultuje s sistemom VAR , iako je bilo očigledno da je lopta defanzivca Islanda pogodila u ruku na putu ka petercu.

38. minut - Mesi je probao, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner

32. minut - Argentina ima inicijativu

23. minut - GOOOOOOOOOL 1:1 Fimbogason! Lopta je rprošla kroz šesnaesterac Argentine, ali u nastavku akcije Islanđani su se bolje snašli i iskoristili grešku odbrane i golmana Argentine

19. minut - GOOOOOOL 1:0 Aguero. Napadač Argentine je primio loptu u kaznenom prostoru, odlično se okrenuo i potom je zakucao u gol

9. minut - NEVEROVATNA PRILIKA ZA ISLAND! Taljafiko vraća veoma rizičnu loptu Viliju Kabaljeru u peterac, ovaj je panično izbacuje pravo u noge Gilfija Sigurdsona. Kreativac Evertona odložio je odmah do usamljenog Birkira Bjarnsona, koji sa desetak metara ne uspeva da pokrije nebranjeni deo gola!

1. minut - Utakmica je počela!