PERU NAPADAO, DANSKA SLAVILA: Poulsen pogodio iz prve prave šanse, Šmajhel sve branio, Kueva promašio penal (VIDEO)

TVRD MEČ

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Danske pobedili su selekciju Perua rezultatom 1:0 golom Jusufa Poulsena u trećem meču dana na Mundijalu u Rusiji.

Fudbaleri Danske savladali su selekciju Perua golom Jusufa Poulsena u 59. minutu utakmice. Tokom čitavog meča Peru je bio bolji protivnik, ali nisu uspeli da materijalizuju svoje šanse.

Imali su čak i penal u nadoknadi prvog dela igre, ali Kueva je šutnuo daleko preko prečke.

U nastavku u igru je ušao Paolo Gerero koji je mučio odbranu Danaca. Imao je nekoliko prilika, čak je jednom pokušao atraktivno petom, ali je lopta prošla koji milimetar pored leve stative Šmajhela. Imao je Peru još jednu odličnu priliku kada Farfan nije uspeo da stigne loptu dok je gol bio prazan.

Golman Lestera Šmajhel je branio i nešto što je bilo nemoguće, pa ga možemo smatrati junakom ove utakmice.

Ranije danas Francuska je savladala Australiju sa 2:1, dok su Argentina i Island odigrali nerešeno 1:1.

DRUGO POLUVREME:

84. minut - Farfan je imao odličnu priliku. Kariljo je probio sa desne strane, ubacio unutra, opalio je Farfan, ali Šmajhel je ponovo odbranio.

79. minut - Pokušao je Gerero petom, ali je lopta prošla samo koji milimetar pored leve stative.

77. minut - Peru napada, ali Danci kontrolišu igru.

69. minut - Gol je bio prazan, ali Farfan nije uspeo da stigne loptu koja je prošla samo milimetar od desne stative.

62. minut - Paolo Gerero je ušao u igru. Ova izmena je izazvala ogromne ovacije na tribinama.

61. minut - Sjajna dobrana Šmajhela. Flores je izbio sam ispred golmana Lestera, ali on je pokazao svoj kvalitet.

60. minut - GOOOOL - Jusuf Poulsen je postigao svoj peti gol u dresu reprezentacije. Izašao je sam ispred golmana i nije mu bilo teško da pogodi.

56. minut - Sjajna prilika za Peru! Kuevas je ponovo imao odličnu priliku, ali nije uspeo najbolje da zahvati loptu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

43. minut - PROMAŠEN PENAL - Var tehnologija je pokazala penal za Peru. Loptu je uzeo Kueva i pogodio, ali tribine. Daleko preko prečke je lopta otišla.

38. minut - Promešao je Sisto pola odbrane Perua, ali ga je na ivici šesnaesterca oborio jedan igrač. Eriksen je izveo slobodnjak, ali lopta je pogodila u živi zid. Posle toga je usledio prvi šut u okvir gola.

34. minut - teška povreda Kvista. U igru je ušao igrač Ajaksa Lase Šene.

28. minut - Nova prilika za Peru. Kariljo je prošao da desne strane i opalio punom, ali pogodio je u spoljni deo mreže.

13. minut - Sjajna odbrana Šmajhela posle šuta Karilja koji je opalio svojom lošijom levom nogom po zemlji, ali golman Danske je bio na visini zadatka. Do sada najbolja šansa na meču.

9. minut - Meč protiče bez puno prilika. Obe selekcije su dosta obazrivo ušle u ovaj meč.

1. minut - Utakmica je počela.

Ove dve reprezentacije se sastaju po prvi put u istoriji.

Peru se trenutno nalazi u odličnoj formi. Poslednji put su poraženi još pre dve godine, tačnije 16. novembra protiv selekcije Brazila. Glavna zvezda Perua Paulo Gerero je dobio pravo da nastupi na ovom Mundijalu pošto mu je suspenzija zbog konzumiranja heroina odložena za posle Prvenstva.

Danska je do Mundijala stigla preko baraža. Oni su u dvomeču bili bolji od selekcije Irske ukupnim rezultatom 5:1.

Ranije danas Francuska je savladala reprezentaciju Australije rezultatom 2:1, dok je Argentina odigrala nerešeno sa selekcijom Islanda.