HRVATSKA SLAVI: Vatreni pobedom počeli Mundijal! Preko Nigerije do prvog mesta (VIDEO)

RUTINSKI DO BODOVA

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Hrvatske pobedila je Nigeriju 2:0 (1:0) u Kalinjingradu u utakmici prvog kola Grupe D Svetskog prvenstva.

Hrvati su ovom pobedom izbili na prvo mesto na tabeli, jer su u prvom meču grupe ranije danas Argentina i Island igrali 1:1.

"Vatreni" su poveli autogolom Eteba u 32. minutu, a sudbinu Nigerijaca zapešatio je Modrić iz penala u 71.

Izabranici selektora Zlatka Dalića bili su bolji rival i zasluženo osvojili ceo plen na mundijalskoj premijeri. Bodreni od oko 6.000 svojih navijača rivalu nisu dozvolili da stvori šansu, a s druge strane su koristili prilike koje su im se ukazale.

Hrvatska je do vođstva došla posle Modrićevog kornera. Rebić je sa prve stative proigrao Mandžukića, koji je šutirao glavom, lopta je zakačila Eteba i završila u mreži.

Konačan rezultat postavio je Modrić sigurnim udarcem sa bele tačke. Tome je prethodio prekršaj Ekonga nad Mandžukićem u kaznenom prostoru posle čega je brazilski sudija Riči dosudio penal.

U utakmicama drugog kola sastaće se Argentina - Hrvatska (21. jun) i Nigerija - Island (22. jun).

KRAJ - 2:0 za HRVATSKU!

72. minut - GOOOOL - 2:0 za HRVATSKU - MODRIĆ IZ PENALA! Ekong je sa dve ruke uhvatio Mandžukića koji je bio najbliži lopti. Gol sa bele tačke postigao je Luka Modrić.

62. minut - Promena i kod Nigerije - Musa umesto Ivobija.

59. minut - Prva izmena kod Hrvata, Brozović umesto Kramarića.

59. minut - Igalo je glavom zakačio loptu, ali je ona postala lak plen golmana Subašića.

47. minut - Nigerija je mogla do izjednačenja. Mozes je izveo korner, Balogun je pokušao glavom, ali je pogodio Mandžukića, pa su Nigerijci dobili samo još jedan udarac iz ugla.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - HRVATSKA VODI 1:0

45+1. minut - Posle prekida lopta se odbila do ivice kaznenog prostora odakle je Ivobi tukao, ali mu je šut izblokirao Lovren.

39. minut - Pokušao je Kramarić glavom posle centaršuta Rakitića.

32. minut - GOOOLLL - 1:0 za HRVATSKU! AUTOGOL ETEBA! Posle kornera Modrića sa desne strane, Rebić je sa prve stative prosledio loptu na peterac, gde se Mandžukić bacio i glavom je poslao ka mreži, ona je usput zakačila Eteba, kome je pripisan autogol.

32. minut - Mandžukić je grudima spustio loptu za Rebića, koji je opalio, ali je njegov šut izblokiran.

31. minut - Žuti karton za Rakitića.

22. minut - Prva opasnost po gol "vatrenih". Posle kornera i "glavometa", šutirao je Ivobi, ali neprecizno.

18. minut - Hrvatska ima inicijativu, ali za sada bez rezultata.

14. minut - Prva pretnja Hrvata, Mandžukić je odložio loptu za Perišić, koji je tukao sa 18 metara, ali preko gola.

Predsednik FIFA Đani Infantino i prvi čovek hrvatskog fudbala Davor Šuker:

2. minut - Navijači Hrvatske pružaju veliku podršku svojim ljubimcima od starta meča.

1. minut - Brazilac Sandro Riči dao je znak da meč počne.

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić, Kramarić, Perišić, Mandžukić.

NIGERIJA: Uzoho, Balogun, Ekong, Idowu, Iwobi, Ndidi, Moses, Shehu, Etebo, Mikel, Ighalo.

"Nema kalkulacija, moramo da napadnemo Nigeriju", poručio je hrvatski selektor Zlatko Dalić, koji je u prvi tim uvrstio čak četvoricu napadača!

Biće to najofanzivniji hrvatski tim u istoriji!

20:49 - Na tribinama je oko 6.000 Hrvata.

20:38 - Hrvati pune tribine...

20:30 - Hrvate će u Rusiji bodriti i roditelji Andreja Kramarića, koji će najveću zemlju sveta proputovati automobilom.

"Kao majka, važno mi je samo da se niko od naših ne povredi", rekla je Danica Kramarić za "24sata.hr".

20:25 - Hrvatski navijači tokom dana okupirali su Kalinjingrad i sa sobom poneli ogromnu zastavu.

20:20 - Ranije danas odigran je prvi meč Grupe D, u kome su Argentina i Island igrali 1:1.