VAR PRESUDIO: Švedska postigla prvi gol u ovoj godini i dobila Južnu Koreju

NEMCI U PANICI

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Švedske savladali su Južnu Koreju (1:0) u prvom kolu grupe F na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Ovom pobedom Švedska se izjednačila sa Meksikom na tabeli sa tri boda, dok su Nemačka i Južna Koreja na dnu bez bodova.

U narednom kolu Švedska igra upravo protiv Nemačke, kojoj će ta utakmica biti "sve ili ništa". Samo pobeda Pancere ostavlja u igri da se i dalje oni pitaju za sve. Ukoliko izgube sigurno ispadaju, a ukoliko odigraju remi biće takođe na korak od ispadanja, jer bi Meksikanci i Šveđani remijem mogli da ih izbace i da zajedno prođu u naredno kolo.

Sastavi

Sudija: Žorž Kapdevil (Francuska).

Švedska: Olsen - Lustig, Janson, Grankvist, Augustionson - Klason, Ekdal, Larson, Forsberg - Toivonen, Berg.

Južna Koreja: Čo - Li, Kim, Jang, Park - Ki, Ko - Hvan, Sung Li, Son - Kim.

Navijači u Seulu

Drugo poluvreme

90+1. minut - Dobra šansa za Korejce, ali loša završnica

89. minut - Korejci jalovo napadaju

82. minut - Korejci sve više napadaju, ali za njijh korner nije preterano ozbiljna šansa, jer nemaju visoke igrače

75. minut - Šveđani pokušavaju da daju gol i tzako reše pitanje pobednika

65. minut - GOOOOOOL 1:0 Grankvist pogađa penal koji je svirao sudija iz El Salvadora, Čo je ovog puta nemoćan

Klason je oboren u kaznenom prostoru, oborio ga je momak koji je ušao kao izmena Kim Min Vu. Obojica su istovremeno krenuli na loptu, pre je do njeg stigao Klason. Sudija je isprva pokazao da se igra nastavi, ali je onda pozvao VAR pregled i promenio odluku.

56. minut - Odmah posle centaršuta Šveđani tuku glavom, Čo još jednom na pravom mestu da spase svoju mrežu! Toivonen je pokušao, a Kim je raščistio situaciju posle odbrane svog golmana.

49. minut - Prvi šut u drugom poluvrmenu je ka golu Južne Koreje uputio Forsberg iz dobre pozicije na 16 metara od gola. Šutirao je visoko, a selektor Šveđana se uhvatio za glavu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Klason je probao glavom, ali loopta umesto pod prečku ide u korner

44. minut - SAD ŠVEĐANI TRAŽE PENAL! U kaznenom prostoru, igrač pada, ali još jednom bez penala. Ovo je sporna situacija,jer je Korejac startovao i na loptu i na nogu protivnika

43. minut - Berg je primio loptu vratio je iz prve u peterac, ali tamo nije bilo njegovih saigrača

41. minut - KOREJCI HOĆE PENAL! Son ulazi u kazneni prostor, sapliće se u duelu sa Augustinsonom i pada, ali nema penala. Korejci razočarani, ali nema VAR snimka

35. minut - Odlična kontra Korejaca, ali je u poslwednjem momentu odbrana Švedske uslpela da loptu izbaci u korner.

29. minut - Opet prekid i opet Berg pokušava, ali bez uspeha, pošto se Korejci znalački brane

21. minut - VELIKA ŠANSA ZA ŠVEĐANE! Berg se našao ispred gola Južne Koreje u situaciji jedan na jedan sa golmanom Čoom, ali je napadaču Švedske debitant na Mundijalima fantastično skinuo zicer.

18. minut - I dalje nema šuta na gol

10. minut - Korner, nekoliko ubacivanja i presing, Korejci su nešto bolje ušli u meč, sa više energije, ali za sada Šveđani odbijaju napade bez većih problema

1. minut - Utakmica je počela