KEJN SPREČIO NOVU SENZACIJU: Englezi u nadoknadi sačuvali obraz protiv Tunisa (VIDEO)

grupa g

Mundijal 2018 -

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je večeras Tunis 2:1 (1:1) u utakmici prvog kola G grupe na Mundijalu u Rusiji.

Junak Engleske bio je kapiten Hari Kejn, koji je prvo pogodio u 11, a zatim i za pobedu u 91. minutu.

Strelac gola za Tunis bio je Ferjani Sasi u 35. minutu iz penala.

Ranije danas u prvom meču grupe Belgija je savladala Panamu 3:0.

DRUGO POLUVREME:

91. minut - GOOOOOL - HARI KEJN.

89. minut - Englezi ne uspevaju da naprave pravu prilku.

77. minut - Engleska je imala priliku iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla daleko preko gola. Jang je pokušao. U igru je ušao Ruben Loftus Čik.

64. minut - Engleska ima veliki posed lopte, ali bez prave prilike u nastavku utakmice.

51. minut - Prvi pokušaj Engleza u drugom poluvremena, korner je izveo Tripije, a Megvajerov šut glavom golman Mustafa odbranio.

46. minut - Startovao je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME - 1:1!

44. minut - STATIVA! Lingard je dobio loptu u prazno, bio je brži od golmana Mustafe, gurnuo je loptu pored njega, ali je ona pogodila stativu.

35. minut - GOOOLLL - 1:1 - SASI IZ PENALA! Voker je u duelu u lice udario Bena Jusufa, pa je sudija Vilmar Rolnda iz Kolumbije pokazao na belu tačku. Sasi je realizovao penal iako je Pikford bio blizu lopte.

32. minut - Gordi Albion posle vođstva više nije tako dominantan.

27. minut - Prva pretnja Tunisa. Tukao je Sasi, ali je njegov šut izblokiran.

24. minut - Šansa za Englesku! Jang je centrirao, Lingard je bio sam na drugoj stativi, ali je loše reagovao.

23. minut - Apsolutna dominacija Engleza. Tunišani ne mogu ni da priđu protivničkom kaznenom prostoru.

15. minut - Golman Hasen se povredio, stegao zube i nastavio da igra, ali više ne može. Menja ga Mustafa.

11. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA ENGLESKU! KEJN! Posle kornera Stouns je dobro šutirao glavom, golman Hasen bravurozno intervenisao, ali je onda na loptu naišao Kejn i smestio je u mrežu.

4. minut - Velika šansa za Englesku! Sevnula je kontra, Lingard je poslao loptu ka Sterlingu, koji je bio praktično sam pred praznim golom, ali je loše reagovao.

3. minut - Šansa za Englesku! Posle velike greške Tunišana, Lingard je šutirao sa pet, šest metara, ali je Hasen uspeo da odbrani.

1. minut - Utakmica je počela.

TUNIS (4-3-3): Hasen - Bron, S. Ben Jusef, Ali Malul, Merija - Škiri, Badri, Sasi - F. Ben Jusef, Hazri, Sliti.

ENGLESKA (3-1-4-2): Pikford - Voker, Stons, Megvajer – Henderson - Tripije, Dele Ali, Lingard, Jang - Sterling, Kejn.

Ove dve reprezentacije su se samo jednom do sada sastale u istoriji. Bilo je to davne 1998 takođe na Mundijalu. Engleska je tada slavila rezultatom 2:0.

Engleska se nalazi u odličnoj formi. Poslednji poraz su doživeli sredinom prošle godine od selekcije Francuske na prijateljskom meču. U poslednjoj pripremnoj utakmici za ovo prvenstvo Englezi su savladali Kostariku rezultatom 2:0.

Tunis je sa dosta samopouzdanja došla u Rusiju. U generalnoj probi za Mundijal Tunižani su poraženi od Španije rezultatom 1:0. Pre toga, poslednji put su poraženi u meču sa Marokom sredinom prošle godine rezultatom 1:0.

Ranije danas, Švedska je savladala Južnu Koreju rezultatom 1:0, dok je Belgija bila bolja od Paname rezultatom 3:0.