MBAPE PRESUDIO: Francuska u osmini finala, Peruanci idu kući (VIDEO)

JEDAN GOL DOVOLJAN TRIKOLORIMA

Mundijal 2018 -

Reprezentacija Francuske pobedila je Peru 1:0 (1:0) u Jekaterinburgu u utakmici drugog kola Grupe C Svetskog prvenstva.

Gol odluke postigao je Kilijan Mbape u 34. minutu.

"Trikolori" su obezbedili plasman u osminu finala, dok Peruanci završavaju takmičenje u grupi.

Francuska je lider grupe sa maksimalnih šest bodova, Danska ima četiri, Australija dva, dok je Peru bez bodova.

Ranije danas Danska i Australija odigrale su 1:1.

U poslednjem kolu, 26. juna, sastaju se Francuska - Danska i Australija - Peru.

Francuska je danas u Jekaterinburgu obezbedila prolaz u nokaut fazu, ali je igru kakvu navijači priželjkuju prikazala samo u jednom delu prvog poluvremena.

Kada su izabranici Didijea Dešana odlučili da dodaju gas, šanse su se pred golom Perua ređale na traci, ali su ih Francuzi redom promašivali.

Ipak, Mbape se u 34. minutu upisao u strelce. Nije mu bilo teško da loptu ubaci u praznu mrežu. Tome je prethodio šut Žirua, koji je izblokiran, posle čega je lopta pala Mbapeu na zicer.

U nastavku, kako je vreme odmicalo, Francuzi su pokušavali i uspevali da sve više umrtve igru, sve manje pokazujući ambicije da krenu ka golu protivnika.

Peruanci su se trudili, ali nisu imali ni znanja ni snage da dođu do izjednačenja, pa će posle duela sa Australijom ići kući.

87. minut - Gerero je šutirao iz slobodnjaka - pravo u Lorisa.

83. minut - Francuzi su umrtvili igru...

68. minut - Sada je odnos u posedu lopte 55-45 odsto vremena u korist Peruanaca.

61. minut - Snažan šut Karilja iz daljine - preko gola.

50. minut - Strašan šut Sančeza sa 25 metara, lopta je prohujala pored francuskog gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena kod Perua, u igri su Farfan i Santamarija, a izašli su Jotun i Rodrigez.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Zasluženo vođstvo Francuske...

43. minut - Dve šanse za Ernandeza! Dva puta je probao iz neposredne blizine da savlada Galjesea, ali mu je golman Perua prvo odbranio udarac, da bi drugi poslao pored gola.

34. minut - GOOLLL - 1:0 za FRANCUSKU! Pogba je sjano proigrao Žirua, čiji je šut izblokiran, a lopta je došla do Mbapea pred praznim golom, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

33. minut - Ponovo šansa za Francusku, ali je šut Mbapea zaustavio peruanski golman.

31. minut - Velika prilika za Peru! Gerero je iz sjajne pozicije šutirao u golmana Lorisa.

16. minut - Ponovo opasan napad "trikolora", završen je šutom Grizmana - pravo u Galjesea.

14. minut - Još jedna šansa za Francuze! Posle kornera Varan je bio najviši u skoku, ali je loptu glavom poslao preko gola.

12. minut - Snažan šut Pogbe iz daljine - za malo pred gola.

10. minut - ŠANSA za FRANCUSKU! Grizman je ostao sam pred golmanom Galjeseom, malo iskosa sa desne strane, ali je šutirao neprecizno.

1. minut - Utakmica je počela.

U prvom kolu "trikolori" su savladali Australiju 2:1, dok je Peru poražen od Danske 0:1.

Ranije danas u prvom meču drugog kola ove grupe Danska i Australija igrale su nerešeno 1:1.

Dakle, Francuzi bi pobedom u današnjem meču overili plasman u osminu finala.

Selektor Francuske Didije Dešan ukazao je šansu Žiruu pre Dembelea, dok je njegov peruanski kolega Rikardo Gareka u prvi tim uvrstio Gerera, dok je Farfana ostavio na klupi.

FRANCUSKA: Loris - Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez - Kante, Pogba - Mbape, Grizman, Matuidi - Žiru.

PERU: Galjese – Advinkula, Ramos, Rodrigez, Trauko – Akino, Jotun – Kariljo, Kueva, Flores - Gerero.