MESI DOBIO NOVU ŠANSU: Nigerija savladala Island i ostavila Argentinu u igri za osminu finala

ČEKA SE RASPLET

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Nigerije savladali su golovima Ahmeda Muse Island 2:0 (0:0) u drugom meču drugog kola grupe D Svetskog prvenstva.

Nigerijci su tim trijumfom ostavili u igri za plasman u drugi krug i Argentinu, koja posle dva meča ima samo jedan bod, kao i Island. Nigerija je sada sa tri boda druga, dok je Hrvatska posle dva kola i šest bodova prva i sigurna kada je u pitanju plasman u osminu finala.

Posle lošeg prvog poluvremena u kom nije billo nijednog šuta u gol, Nigerija je povela nakon sjajne reakcije Muse u kaznenom prostoru Islanda. Nigerija je bolju igru krunisala još jednim golom i opet je Musa bio glavni krivac. Prošao je kraj čuvara i potom rutinski zatresao mrežu.

Island je u osamdesetom minutu iamo priliku da se vrati u meč, ali je Sigurdson promašio jedanaesterac.

Sastavi

Sudija: Metju Konger (Novi Zeland)

NIGERIJA: Uzoho - Trust-Ekong, Balogun, Omeru - Mozes, Ndidi, Obi Mikel, Etebo, Idovu - Ihenačo, Musa.

ISLAND: Haldorson – Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Magnuson – Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnason, Gilason – Bodvarson, Finbogason.

Prvo poluvreme

1. minut - Utakmica je počela

3. minut - Prva prilika za Island, Sigurdson je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali brani golman Nigerije

10. minut - Talasi na tribinama

16. minut - Island je u ofanzivi od početka utakmice

16. minut - Prva akcija Nigerije koja je zaličila na smislenu. Idovu je ubacio loptu s levog boka, Musa ju je primio, ali nije imao vremena da se okrene i zapuca na gol Islanda

21. minut - Dobre akcije Islanđana, ali je odbrana Nigerije u dva navrata usšela da sačuva gol

30. minut - Ritam utakmice je znatno opao, igra se između dva šesnaesterca

38. minut - Pritisak Nigerije, slobodnjak, pa korner, na kraju duga lopta ka Musi, koja je završila u gol autu

45. minut - Lopta je prošla kroz peterac Nigerije Finbogason je jedva zakačio

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

Drugo poluvreme

46. minut - Utakmica je nastavlljena

46. minut - Etebo je šutirao sa dvadesetak metara. To jr bio prvi udarac u gol na utakmici

49. minut - GOOOOOOL 1:0 Musa! Sjajna kontra Nigerije! Mozes je centrirao, a Musa odlično primio loptu u kaznenom prostoru i onda raspalio po njoj! Golman nije imao nikakve šanse

Musa je prilikom šuta nehotice zakačio u glavu Ragnara Sigurdsona, kojem su lekari nekoliko minuta ukazivali pomoć i zavili mu glavu zavojem.

57. minut - Dobar udarac Mozesa, lopta je zakačila jednog igrača Islanda i malo iznad prečke odletela u korner.

66. minut - Mozesa je šutirao sa desne strane, lopta je fijuknula preko prečke

72. minut - Balogun je probao glavom, lopta ide preko prečke

75. minut - Prečka Muse!

76. minut - GOOOOOOOOOOOL 2:0 Musa! Napadač Nigerije je protutnjao pored rivala, zatim obišao i golmana Islanda i zatresao mrežu

80. minut - Duel Ebuehija i Finbogasona u kaznenom prostoru Nigerije, Islanđanin pada, ali sudija ne svira penal. Ipak, posle pregleda snimka pokazuje na belu tačku.

81. minut - Sigurdson je promašio! Lopta je otišla preko gola

90. minut - Nadoknada će biti šest minuta

90+6. minut - Kraj utzakmice