NOVA GOLEADA NA MUNDIJALU: Senegal dva puta vodio, Japanci preko veterana izjednačili (VIDEO)

sjajan meč

Mundijal 2018 -

Fudbalske reprezentacija Senegala i Japana danas su u Jekaterinburgu odigrale 2:2 (1:1), u utakmici drugog kola H grupe na Mundijalu u Rusiji.

Golove za Senegal postigli su Sadio Mane u 11. i Musa Vague u 71. minutu, a za Japan Takaši Inui u 34. i Keisuke Honda u 78. minutu.

Od 20 sati sastaju se Poljska i Kolumbija.

PRVO POLUVREME:

83. minut - Tempo igre je ponovo pao, niko ne želi da rizikuje ovaj jedan bod što trenutno imaju u džepu.

78. minut - GOOOOOL - HONDA! Centrirao je Hiui, lopta je prošla kroz celu odbranu Senegala, golman je proleteo, gol je ostao nebranjen i Hondi nije bilo teško da pogodi.

75. minut - Sjajna prilika za Osaka. Izveli su Japanci korner, lopta se odbila do Osaka, opalio je iz sve snage na prazan gol, ali je uklizao jedan igrač Japana i sa linije spasao gol.

71. minut - GOOOOOL - VAGE! Probio je po levoj strani bek Senegala, centrirao oštro po zemlji, lopta je sve prošla. Iz drugog plana se ubacio Vage koji je iz sve snage opalio i pogodio pod prečku.

64. minurt - Prečka za Japan! -Kontra Japana, Inui utrčava iz drugog plana sa krila i šutira slično kao i u prvom poluvremenu samo iz trka i sa veće udaljenosti. Ovog puta nije bio tako precizan kao u 34. minutu pa je pogodio prečku.

60. minut - Najbolja prilika u drugom delu igre za Japan. Ubacio je po zemlji loptu sa desne strane fudbaler Japana, lopta je prošla sve, Osako je uklizao ali nije stigao na vreme do lopte.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme utakmice.

42. minut - Deluje da su obe ekipe posle ovog gola dosta opreznije. Ne igra se više toliko otvoreno, niko prosto ne želi da rizikuje da izgubi i bod na ovom meču.

34. minut - GOOOOOL - HINUI. Primio je dugu loptu Nagatomo, zalomio odbranu, dodao Hinuiu koji je namestio loptu na desnu nogi u pogodio u nebranjeni deo mreže Senegala.

22. minut - Tempo igre je drastično opao gola. Seneglaci pokušavaju šutevima iz daljine, Japanci ne mogu nikako ozbiljnije da zaprete Senegalcima.

11. minut - GOOOOL - MANE! Posle jednog šuta Senegalca golman Japana je boksovao loptu loptu pravo u noge Manea, a ona se odbila direktno u mrežu Japana.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

JAPAN (4-2-3-1): Kavašima – Sakai, Jošida, Šođi, Nagatomo – Hasebe, Šibasaki – Haraguči, Kagava, Inui – Osako.

SENEGAL (4-3-3): K. Endiaj – Sabali, Kulibali, Sane, Vage – P. Endiaj, A. Endiaj, Gana – Ismaila, Nijang, Mane.

Ove dve selekcije su se već jednom sastale. Reč je o meču davne 2003. godine kada je Senegal slavio sa 1:0.

Japan je u prvom meču na Mundijalu savladao selekciju Kolumbije rezultatom 2:1.

Senegal je Mundijal otvorio takođe pobedom nad reprezentacijom Poljske takođe rezultatom 2:1.

Utakmica počinje u 17 časova, a pobednik meča najverovatnije ide u osminu finala.