POLJACI NALETELI NA MINU: Kolumbija trojkom krenula ka osmini finala, a umalo da ostane bez golmana

Grupa H

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Kolumbije savladali su Poiljsku 3:0 (1:0) u poslednjem meču grupe H na Svetskom prvenstvu u Rusiji, kojom je završeno drugo kolo prve faze i odigrana tačno polovina od planirane 64 utakmice šampionata.

Kolumbijci su poveli u 40. minutu golom Mine, a u drugom poluvremenu nemoćne Poljake dokrajčili su Falkao u 69. i Kvadrado u 75. minutu.

Interesatno je da je Kolumbija u 83. minutu meča u Kazanju mogla da ostane bez golmana i i jednog igrača u polju, pošto je David Ospina bio povređen, a sve tri izmene su već izvršene. Ospina je ipak, ostao na golu.

Posle dva kola u ovoj grupi Japan i Senegal imnaju po 4 boda, Kolumbija 3, a Poljska je bez bodova i šansi da se plasira dalje.

Drugo poluvreme

90+5. mjnut - Kraj meča

90. minut - Svi jedva čekaju kraj meča

82. minut - Ospina je ponovo povređen, a Kolumbija nema pravo na izmenu! Ostao je na golu

75. minut - GOOOOOOOOL 3:0 za Kolumbiju! Sjajna akcija Kolumbijaca i kontra koju je Kvadrado pretvorio u gol!

69. minut - GOOOOOOOOOL 2:0 Falkao! Najbolji napadač Kolumbije izašao je 1-1 i spoljnim delom kopačke savladao Vojčeha Ščesnog! Poljska je pred eliminacijom

61. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je poljski fudbaler Bednarek

58. minut - Levandovski je konačno ušao u šamnsu, ali ga je Ospina sprečio da zatrese mrežu

52. minut - Falkao je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali vrlo loše,ide lopta iznad prečke

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+4. minut - Kraj prvog poluvremena

45+4. minut - Bila su dva duga prekida zbog povreda Kolumbijaca

40. minut - GOOOOOOOL 1:0 vodi Kolumbija! Mina je glavom smestio loptu u mrežu

37. minut - Dva sjajna driblinga Kvadrada, udarac, ali Šćešni na visini zadatka. Nema promene rezultata.

32. minut - Završen je meč za Agilara, koji zbog povrede mora da napusti teren

25. minut - Falkao i Kvadrado su bili u kontranapadu, ali ih je Pišček zaustavio poslavši loptu u korner

21. minut - Gintero je video samog Agilara, ali ga je iznenadio dodavanjem

17. minut - Izblokiran šut Zielinskog. Poljaci imaju treći korner na meču

9. minut - Prvi napad za Kolumbijce, preko Kintera i Rodrigesa, međutim štoperi Poljske su otklonili opasnost

7. minut - Prvi golman reprezentacije Kolumbije David Ospin povredio je zglob noge. Ali, nastavlja meč

Sastavi

Stadion: Kazanj Arena

Sudija: Cezar Ramos (Meksiko)

Poljska: Ščensni – Pišček, Berešinski, Bednarek, Pazdan, Ribus – Goralski, Krihovjak, Kovnacki, Zjelinski – Levandovski;

Kolumbija: Ospina – Arijas, Mina, Sančez, Mohika – Agilar, Barios – Kvadrado, Rodrigez, Kvintero – Falkao.

Tok meča

Obe selekicije doživele su neprijatnost poraza u prvom kolu, pogotovo Kolumbija, od koje su bolji bili, neočekivano, Japanci.

Južnoamerička selekcija će pokušati da upiše prve bodove protiv Poljske, koja želi, takođe, da popravi utisak nakon bledog izdanja protiv Senegala u prvom meču.

Pošto su Japan i Senegal odigrali nerešeno 2:2, ekipa koja ove večeri izgubi oprašta se od Rusije.