CIRKUS NA MUNDIJALU: Englezi nisu hteli prvo mesto, pa su Belgijanci morali na vrh! (VIDEO)

misterija

Mundijal 2018 -

Fudbaleri Belgije i Engleske poslednji su učesnici osmine finala Mundijala u Rusiji.

Fudbaleri Belgije savladali su ekipu Engleske u najčudnijem meču Mundijala. Naime, obe ekipe su želele da dođu do drugog mesta u grupi zbog boljeg žreba u daljem delu takmičenja. Pošto su obe ekipe imale podjednak broj golova i odnos istih je bio identičan, odlučivali su žuti kartoni. Pošto je Belgija imala bar tri više, odlučili su prosto da daju gol pa da ako ništa upišu tri boda.

Ovom pobedom Belgija je izbila na prvo mesto, dok će Englezi kao drugoplasirani u osminu finala.

U drugom meču grupe Tunis je posle preokreta bio bolji od Paname posle preokreta rezultatom 2:1.

Švedska/Švajcarska - Engleska/Kolumbija

U projektovanim polufinalima sastali bi se: Francuska - Brazil (10. jul) i Španija - Engleska (11. jul).

Finale će se igrati 15. jula na Lužnjikiju, a borba za treće mesto zakazana je za dan ranije u Sant Peterburgu.

TOK MEČEVA:

86. minut - ENGLESKA - BELGIJA - Odlična prilika za Meretnsa, ali golman Engleza je bio na visini zadatka.

83. minut - Novi pokušaj Belgijanaca, Englezi igraju blago rečeno komično.

77. minut - Tempo igre je opao na obe utakmice. Kao da su sve ekipe zadovoljne sa trenutnim rezultatom.

66. minut - PANAMA - TUNIS - GOOOOOL - Kazri. Pogodio je Kazri za preokret Tunisa na asistenciju Hadadija, koji je probio sa leve strane, uposlio po zemlji Kazrija kome nije bilo teško da pogodio sa nekih dva metra na prazan gol Paname.

51. minut - PANAMA - TUNIS - GOOOOOOL - Ben Jusuf! Ben pogađa posle asistenicje Kazrija, koji je ubacio loptu po zemlji sa desne strane.

51. minut - ENGLESKA - BELGIJA - GOOOOOOL - Januzaj! Magijom Januzaj dovodi Belgijance u vođstvo. Ušao je sa desne strane u šesnaesterac, zavrnuo na jaču levu nogu i pogodio nebranjeni deo mreže. Ovo je Adnanov prvenac u dresu reprezentacije.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na obe utakmice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - ZVIŽDUCI SA TRIBINA I ZA ENGLEZE I ZA BELGIJANCE!

41. minut - PANAMA - TUNIS - Tunišani sve jače pritiskaju, Hazri je sada opalio volej - neprecizno.

39. minut - PANAMA - TUNIS - Šansa za Tunis! Ben Jusef je dobro reagovao na prvoj stativi na centaršut s levog krila, ali je lopta otišla za malo pored gola.

33. minut - PANAMA - TUNIS - 1:0! AUTOGOL MERIJE! Hoze Rodrigez je šutirao sa više od 20 metara, lopta je zakačila Meriju, prevarila golmana Ben Mustafu i završila u mreži.

33. minut - ENGLESKA - BELGIJA - I Dendonker je dobio žuti karton. Uz remi, Belgijanci grabe ka drugom mestu.

32. minut - ENGLESKA - BELGIJA - Ovaj meč sve više liči na cirkus, jer sve je jači utisak da ni jedni ni drugi ne žele da pobede kako bi bili drugi na tabeli.

21. minut - Tempo igre na obe utakmice je potpuno opao, praktično da ga nema.

19. minut - ENGLESKA - BELGIJA - Tilemans je dobio žuti karton, što može da bude važno ako se ova utakmica završi bez pobednika. Sada Belgijanci imaju dva negativna poena više...

9. minut - ENGLESKA - BELGIJA - Batšuai je gurnuo loptu iz gužve ka golu, ali ju je Stouns izbacio sa gol-linije.

7. minut - PANAMA - TUNIS - Tunišanin Sliti je pokušao "makazicama", ali pored gola.

6. minut - ENGLESKA - BELGIJA - Prvi šut na meču uputio je Tilemans, a Pikford odbranio.

1. minut - Utakmice su počele.

ENGLESKA: Pikford - Džons, Stouns, Kejhil - Aleksander-Arnold, Loftus-Čik, Dajer, Delf, Rouz - Rašford, Vardi.

BELGIJA: Kurtoa – Dendonker, Bojata, Vermelen – T. Azar, Felaini, Dembele, Čadli, - Januzaj, Tilemans, Batšuaji.

PANAMA: Penedo – Mačado, R. Tores, Eskobar, Oval – Godoj, Gomez, Avila – Barsenas, Rodrigez, Tores.

TUNIS: Ben Mustafa – Nagez, Bedui, Merija, Hadadi – Sasi, Škiri, Šaleli – Hazri, Sliti, F. Ben Jusef.

Na programu su utakmice poslednjeg kola Grupe G, a sastaju se Engleska - Belgija u Kalinjingradu i Panama - Tunis u Šaransku.

I dok Panama i Tunis igraju za čast, jer su se već spakovali za povratak kućama, "gordi Albion" i "crveni đavoli" bore se za prvo mesto. Ili možda ne...

Naime, svetski mediji bave se činjenicom da će u nastavku takmičenja lakši put imati drugoplasirani iz Grupe G. Naime, pobednik grupe će u osminu finala na Japan, ali onda u četvrtfinalu na boljeg iz duela Brazil - Meksiko, dok drugi ide na Kolumbiju, pa na pobednika meča Švedska - Švajcarska.

Zato se fudbalska javnost bavi spekulacijama da će i Englezi i Belgijanci igrati "u rikverc".

Tome u prilog govore i sastavi timova - oba selektora odlučila su se za rezerve!

Trenutno imaju identičan učinak - po šest bodova i gol-razliku 8:2. Ako večeras remiziraju i svi ovi parametri ostanu isti, o rasporedu na vrhu tabele odlučivaće fer-plej. Englezi su u toj kategoriji za sad u prednosti jer imaju jedan žuti karton manje (2:3).

Ako i po fer-pleju budu izjednačeni, pristupiće se žrebu!

Podsetimo, danas se prvi put u istoriji svetskih prvenstava dogodilo da o plasmanu utiču kartoni, a upravo zbog toga je Japan prošao u osminu finala, a Senegal ispao.

Žreb se već dogodio i to na Mundijalu 1990. u Italji, kada je na taj način određeno da Irska bude druga, a Holandija treća u grupi (obe reprezentacije prošle dalje, jer je tada bio drugačiji sistem takmičenja).

Odlukom selektora da ne izaberu najbolje sastave najviše su kažnjeni Hari Kejn i Romelu Lukaku. Napadač Totenhema vodi na listi strelaca na Mundijalu sa pet pogodaka, dok je centarfor Mančester junajteda na deobi drugog mesta sa Kristijanom Ronaldom sa golom manje.

Inače, Engleska i Belgija sastajale su se dva puta na svetskim prvenstvima i jednom na Evropskom 1980.

Na Mundijalu 1954. bilo je 4:4 u grupi, a 1990. u osmini finala slavili su Englezi 1:0 posle produžetaka.

Na EP su remizirali 1:1.