BOGINJA JE NJIHOVA: Ovako su fudbaleri Francuske proslavili osvajanje Mundijala (FOTO)

postali besmrtni

Mundijal 2018 -

Fudbalska reprezentacija Francuske je novi prvak sveta, jer je u finalu Mundijala u Moskvi pobedila Hrvatsku 4:2 (2:1).

"Trikolori" su u svom trećem finalu drugi put postali šampioni planete! Ponovili su uspeh generacije iz 1998. godine.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minutu, deset minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić, koji je nedugo zatim skrivio penal, pa je Antoan Grizman sa "bele tačke" vratio prednost "trikolorima". Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:1.

U nastavku su Pol Pogba i Kilijan Mbape projektilima u 59. i 65. minutu "izbušili" mrežu Danijela Subašića za 4:1, pa velika greška golmana Uga Lorisa u 69. minutu nije skupo koštala Francuze. Kapiten "trikolora" je poklonio gol Mandžukiću. Međutim, Hrvati više od toga nisu mogli. Na kraju, Francuska je postala šampion sveta - 4:2.

To je bio znak da počne veliko slavlje Francuza. Tradicionalno je usledilo bacanje selektora Dešana koji je postao tek treći čovek koji je postao prvak sveta i kao fudbaler i kao selektor.

Veselo je bilo i van stadiona, ali i u celoj Francuskoj, koja je drugi put u istoriji postala najbolja fudbalska ekipa na planeti.