MLADA MAJKA SE PORODILA A ONDA JE POČELA BORBA ZA ŽIVOT Lekari su rekli da su šanse da preživi male zbog bakterije koja JEDE MESO
Kada je Čarli Čaterton (27) prošlog meseca rodila svoju kćerku Alesiju u bolnici u Kolčesteru, nije imala pojma da će se samo šest dana kasnije vratiti u bolnicu zbog borbe protiv jezive bakterije ili da će njenoj porodici biti rečeno da možda neće preživeti.
BBC piše da je Čaterton, iako nije imala komplikacija nakon porođaja, ubrzo razvila simptome gripa i osip nakon izlaska iz bolnice koji je bio “vruć na dodir kao čajnik koji ključa”.
Nakon što se vratila u bolnicu, više puta je testirana, ali rezultati nisu pokazivali nikakav uzrok njenih problema – uprkos tome što se osećala jako loše.
Skeniranje je zatim otkrilo da su se kod Čaterton razvili džepovi gasa ispod tkiva koji su dijagnostikovani kao bolest uzrokovana bakterijom koja jede meso.
Ljekari su utvrdili da joj je potrebna hitna operacija za uklanjanje mrtvog tkiva kako bi se zaustavilo širenje bakterija.
– Lekari su rekli da su moje šanse da preživim male. Mislim da mi je dijagnoza postavljena na vreme – ispričala je ona.
Nakon što je držana pod sedativima tri dana, Čaterton se probudila i otkrila da ima dve ogromne rane na stomaku koje su morale da ostanu otvorene šest dana dok se njeno telo oporavljalo dovoljno da bi joj se ugradila vakuumska pumpa, prenosi Blic.
Posle dve nedjelje, konačno je bila dovoljno zdrava da napusti bolnicu i ponovo se sretne sa svojom kćerkom.
Sada je, kaže, odlučna da podigne svest o zastrašujućem stanju izazvanom ovom bakterijom koja može da bude smrtonosna.
– I dalje mi je psihički prilično teško, ali fizički mi je jako dobro. Imam neke velike ožiljke i oštećenje nerava, ali osećam se srećnom. Ovde sam i to je sve što je važno. Samo želim da prenesem poruku jer većina ljudi nikada nije čula za ovo, a rana dijagnoza može biti razlika između života i smrti – rekla je Čarli Čaterton.
Prema NHS, nekrotizirajući fasciitis, takođe poznat kao „bolest koja jede meso“, jeste retka i po život opasna infekcija koja se može desiti ako se rana inficira.
Simptomi uključuju intenzivan bol ili gubitak osećaja u blizini posekotine ili rane, oticanje kože oko zahvaćenog područja i simptomi slični gripu.
(Kurir.rs/Srpska info)
VUČIĆ NA SVEČANOSTI POVODOM OBELEŽAVANJA 30 GODINA SAVEZA VOJVOĐANSKIH MAĐARA: Danas nemamo veće prijatelje! Srbija je druga najbrže rastuća ekonomija