(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) DETE PRETUČENO NA AERODROMU PUŠTENO IZ BOLNICE: Drogirani Belorus iz čista mira bacio dvogodišnjaka na pod
Dečak koji je povređen usled delovanja napadača u Šeremetjevu otpušten je iz bolnice, sada jede, pije i aktivno se kreće, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Moskovske oblasti.
„Dečak, koga je neadekvatna osoba bacila na pod u Šeremetjevu, danas je otpušten iz Dečjeg kliničkog centra L. M. Rošal. Dvogodišnje dete je provelo 19 dana u centru, od čega je 10 bilo u komi. Danas dete jede, pije, aktivno se kreće, igra se igračkama i postepeno počinje da govori. Pred njim je dalja rehabilitacija. Desetine lekara i medicinskih sestara radile su na njegovom spasavanju. Hvala svima, vi ste pravi heroji“, navodi se na Telegram kanalu regionalnog ministarstva zdravlja.
Podsetimo, protiv muškarca koji je, dok je bio pod uticajem droga, zgrabio dvogodišnje dete na aerodromu Šeremetjevo i snažno ga bacio na pod, pokrenut je krivični postupak za pokušaj ubistva, saopštila je Glavna uprava Istražnog komiteta Rusije za Moskovsku oblast.
Muškarac je Belorus, doleteo je iz Egipta i u Moskvi je trebalo da preseda.
„Razgovarala sam sa tatom. Žive u Moskvi. Imaju još jedno dete, a njegova žena je trudna. Sve ovo je neverovatno teško podneti“, napisala je poverenica za prava deteta u Moskovskoj oblasti Ksenija Mišonova na svom Telegram kanalu kada se incident dogodio.
(Kurir.rs/RIA novosti)