CRVENI ĐAVOLI U OSMINI FINALA SP: Belgijanci u finišu uspavanke srušili Ruse

Gol Oriđija za drugi krug Mundijala

Brazil 2014 -
Belgija je do pobede stigla golom Oriđija u 88. minutu.
1 / 15 Foto: Reuters

RIO - Fudbaleri Belgije pobedili su Rusiju rezultatom 1:0 u meču drugog kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Brazilu.Belgija je posle ovog trijumfa izborila plasman u osminu finala Mundijala. Jedini gol na utakmici, koja je odigrana na stadionu Marakana u Rio de Žaneiru, postigao je Divok Oriđi u 88. minutu posle asistencije Edena Azara.U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja, a najbolju šansu stvorili su fudbaleri Rusije u 44. minutu. Glušakov je dobro centrirao sa leve strane, loptu je glavom zahvatio Kokorin, ali je poslao preko prečke. I u drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi za postizanje golova. Međutim, tek u poslednjih 10 minuta utakmice viđen je pravi fudbal. Ješčenko je u 81. minutu pokušao iskosa sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao pored gola. Tri minuta kasnije Belgija je mogla da povede, ali je Azar iz slobodnog udarca pogodio levu stativu. Belgija je povela u 88. minutu. Azar je dobro prošao po desnoj strani, izbacio iz igre Ješčenka i dodao do 19-godišnjeg Oriđija koji je mrežu ruskog gola.Belgija je trenutno prva na tabeli sa šest bodova. Rusija je ostala na jednom osvojenom bodu. Belgija će u poslednjem kolu igrati protiv Južne Koreje, a Alžir će se sastati sa Rusijom.TOK UTAKMICE:

19:50 (90+3) - Kraj utakmice. Belgija je pobedila 1:0.Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je Rusiju 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Oriđi u 88. mintuu.19:47 (90) - Nova šansa za BelgijuRusija se otvorila posle primljenog gola, a Belgija je iz kontranapada imala idealnu šansu preko Miraljasa da uveća vođstvo. Međutim, nema promene rezultata.19:45 (88) - GOLLLL!!! Belgija vodi 1:0Konačno gol na utakmici. Oriđi se upisao u strelce. Azar je dobro prošao po levoj strani, a onda je ubacio loptu u šesnaesterac Rusije gde se najbolje snašao Oriđi i poslao je u mrežu rivala.

19:41 (84) - Azar pogađa stativuPrilika za Belgiju posle slobodnog udarca. Azar je šutirao sa oko 20 metara po zemlji, ali je pogodio samo stativu. Navijači Belgije su se uhvatili za glavu posle ovog promašaja, koji je bio najveće šansa "crvenih đavola" na utakmici. Samo minut kasnije nova prilika za Azara, ali je njegov udarac izblokiran i završio je tik pored gola u korneru.

19:38 (81) - Rusija agilnija u finišu mečaFudbaleri Rusije agilniji su u finišu utakmice. Međutim, navijači na Marakani su razočarani zbog blede igre oba tima.19:27 (70) - Poluprilika za RusijuRusija se malo otvorila. Posle kornera sa leve strane, Glušakov je bio najviši u skoku, ali je njegov udarac završio van gola19:22 (65) - Na terenu ništa novoIgra se odvija na sredini terena. Bez prave prilike za obe reprezentacije

19:10 (53) - Rusi agresivniji na startu drugog dela mečaRusija ima više od igre na startu drugog dela meča. Glušakov je pucao iz poluvoleja sa 15 metara, ali je bio neprecizan. Vicel zbog grubog starta dobija žuti karton19:02 (46) - Počelo je drugo poluvreme18:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremena. Nema golovaPosle prvih 45 minuta nema golova na utakmici Belgija - Rusija

18:43 (43) - Kakva šansa za KokorinaPrva velika šansa na utakmici za Rusiju. Lopta je posle dobrog centaršuta došla do Kokorina, koji je sa svega 5 metara šutirao glavom pored gola. Napadač Rusije je bio sam u idealnoj šansi, ali se propisno obrukao.18:38 (38) - Nema golova i daljeBez golova i dalje na Marakani. Fudbaleri Belgije i Rusije nisu stvorili šansu na meču18:30 (30) - Bez prave prilike u prvih pola sata igrePosle prvih 30 minuta igra se odvija na sredini terena, ali bez prave prilike za gol na obe strane. Belgija je imala loptu više u posedu, a pokušaval je preko Martensa da ugrozi gol rivala

18:20 (20) - Mertens šutira pored golaDobar kontranapad Belgijanaca, ali udarac Mertensa sa oko 20 metara završava pored gola Akinfejeva. Samo dva minuta kasnije novi pokušaj Mertensa, ali i ovaj lopta odlazi pored gola

18:15 (15) - Blater je na tribinama MarakaneMeč između Belgije i Rusije sa tribina prati i prvi čovek FIFA-e Sep Blater

18:11 (11) - Igra se odvija na sredini terenaRusija u naletu. Kurtoa odlično interveniše posle udarca Fejzulina. Odbrana Belgije loptu izbacuje u korner, ali nema opasnosti po Kurtou18:03 (3) - Dobar pokušaj MartensaDubinska lopta za Martensa, koji šutira iskosa sa oko 15 metara, ali je njegov udarac izblokiran

18:00 (1) - Utakmica je počelaUtakmica između Belgije i Rusije je počela.17:55 - U toku je izvođenje himni

17:40 - Sastavi timova:Belgija: Kurtoa, Aldervajreld, Vermalen, Kompani, Vicel, De Brujn, Felaini, Lukaku, Azar, Mertens, Van Bujten.Rusija: Akinfejev, Kozlov, Ignaševič, Kanunikov, Glušakov, Kokorin, Berezutski, Šatov, Samedov, Fejzulin, Kombarov.

Belgija je u prvom kolu pobedila Alžir s 1:0, dok je Rusija igrala 1:1 sa Južnom Korejom. "Crveni đavoli" su u prvom kolu pobedili Alžir, ali su igrački podbacili, dok izabranici Fabija Kapela potpuno razočarali.