MOĆNA SRBIJA UTIŠALA DOMAĆINA U PRAGU: Orlovi GAZILI Čehe pa se smilovali, neka se spreme Finci! VIDEO

EVROBASKET

Eurobasket 2022 -

Košarkaši Srbije savladali su Češku rezultatom 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19)u 2. kolu D grupe na Evropskom prvenstvu u Pragu.

Nakom izjenačenog početka, Nikola Jokić je preuzeo stvar u svoje ruke postigao 13 poena i Srbija je stekla solidnu prednost. Česi su i nekako održavali u prvoj četvrtini koju su Orlovi dobili 20:15

A onda furiozan početak druge četvbrtine serija od 17:0 i vođstvo 35:15, Orlovi su pogađali iz svih pozicija.

U drugom poluvremenu Srbija je imala mali pad krajem treće četvrtine što su Česii iskoristili spustili prednost na -8 u jednom momentu.

Ipak stvari su brzo došle na svoje mesto Orlovi su lagano zabeležili novi trijumf.

Srbiju su do pobede predvodili Nikola Jokić sa 18 poena i 11 skokova i Vasilije Micić sa 13 poena ii šest skokova. Vanja Marinković je zabeležio 11, a Nikola Kalinić je postigao 10 poena.

Najefikasniji kod Češke bili su Vojteh Hruban i Vit Krejči sa po 13 i Martin Petreka sa 11 poena.

Nakon dva odigrana kola Srbija je prva sa dve ubedljive pobede, dok je Češka zabeležila oba poraza.

U narednom kolu u ponedeljak Srbija igra sa Finskom u 21h, dok Češka igra sa Holandijom

1 / 23 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Marinković rešava sve dileme, ako ih je uopšte i bilo 79:68

39. minut - Kalinić siguran sa penala 76:66

38. minut - Sjajna asistencija Jokića za Lučića 78:68

36. minut - Micić smiruje domaćina 71:59

35. minut - Ne predaju se Česi, mini serija 69:59

34. minut - Ristić sjajno koristi minutažu 69:55

33. minut - Trojka Micića za novu ubedljivu prednost 67:53

32. minut - Ristić uzvraća na poena Hrubana 53:64

- Na utakmici je prisutno 15. 067 gledalaca

31. minut - Jaramaz polovičan sa penala 61:49

Srbija

Treća četvrtina

30. minut - Vrba postiže trojku 60:49

29. minut - Mini serija Čeha 60:45, Pešić traži tajm-aut

28. minut - Peterka postiže dve trojke za grogirane Čehe 60:41

27. minut - Sjajna trojka Micića sa skoro osam metara 56:33

26. minut - Micić lagano nakon prodora 53:33

24. minut -Laki poeni Jokića 51:31

23. minut - Kalinić pogađa uz faul - 49:31

21. minut - Micić uzvraća na trojku Čeha 46:28

- Sjajno poluvreme Srbije i potpuna dominacija.

Nakom izjenačenog početka, Nikola Jokić je preuzeo stvar u svoje ruke postigao 13 poena i Srbija je stekla solidnu prednost Česi su i nekako održavali u prvoj četvrtini koju su Orlovi dobili 20:15

Srbija sigurno korača ka novoj pobedi.

Srbija

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Jagodić-Kuridža iz kontre 43:25

19. minut - Auda pogađa 41:25, Pešić traži tajm-aut.

18. minut - Efektna kontra Srbije poentira Davcidovac, potom Balvin zakucava - 41:23

15. minut - Sjajan prodor Jaramaza 37:17

13. minut - Srbija gazi, trojka Gudurića, potom poeni Marinkovića serija 17:0, 35:15

12. minut - Serija Srbije, trojka Vanje Marinkovića - 27:15

11. minut - Jaramaz siguran sa penala - 22:15

Srbija

Prva četvrtina:

10. minut - Jokić već dvocifren, Česi mu ne mogu ništa - 20:15

9. minut - Lučić poentira nakon šuta Jokića - 18:13

7. minut - Sjajni Jokić u seriji 14:7, Jelinek uzvraća trojkom 14:10, a onda zakucavanje fenomenalnog Jokića 16:10

6. minut - Trojka Nikole Jokića 12:7

5. minut - Micić pogađa posle prodora - 7:7, potom Jokić pogađa uz faul, ali promašuje bacanje 9:7

3. minut - Neće šut za tri, nakon dve izgrađene akcije Kalinić i Marinković promašuju. Ipak treća sreća pogađa Kalinić - 5:5

- Sjajna scena uoči meča

1. minut - Lučić je sa penala postigao prve poene na meču - 2:0

1. minut - Utakmica je počela

Srbija
Srbija

Šok za domaćina! Tomaš Satoranski nije u timu Češke na današnjem meču zbog povrede.

Srpski navijači traže karte za utakmicu. Dosta ih je bez ulaznica

Košarkaši Srbije sastaju sa domaćinom Češkom u 2. kolu A grupe Evropskog prventstva u Pragu.

Srbija je u 1. kolu ubedljivo savladala Holandiju (100:76), dok je Češka neprijatmno iznenadila svoje navijače porqazom od Poljske(99:84)

Svetislav Pešić

Nakon uvodne pobedne selektor Svetislav Pešić bio je zadovoljan.

Utakmica kakvu smo i očekivali, bili su energični i motivisani, bez pritiska. Nismo se loše branili, ali uvek može bolje, rekao je Pešić

Svi ovde, i naša ekipa, moraju da znaju da je ovo Evrobasket i svaka utakmica će biti na ovom nivou. Protiv Srbije svi žele da odigraju utakmicu godine. Biće drugačija utakmica sa Češkom, jer su protiv Poljske morali da pobede. U subotu, želeće pobedu i protiv nas, biće puna hala, biće motivisani, mi ih poštujemo i spremamo se kao i za ovu utakmicu“, izjavio je Pešić na konferenciji za medije i dodao:

Bio sam impresioniran našom publikom i moram da kažem, možda je trebalo baš u Pragu da igramo kvalifikacije, jer takvu podršku nismo dobili nijednom osim protiv Grčke u Beogradu.

„Ono što je košarkaški važno, imali smo vrlo profesionalni odnos, želeli su svi da uđu u utakmicu sa pravim odnosom i to mi se najviše dopalo. Sve ima svoje, svaka utakmica donosi nešto novo, drugačije, ali odnos prema igri i želja da se odigra kao što smo pripremali utakmicu je ono što je važno za mene“, poručio je Pešić.

Jan Veseli

Sa druge strane Jan Veseli najbolji igrač Češke ulogu favorita prepušta domaćinu.

"Ko je favorit? A, šta biste hteli da čujete? Navijam za Češku naravno, a favorit mi je naravno Srbija. Kako igraju trenutno sa Nikolom Jokićem i sa svima oko njega, stvarno je sjajno. Uživo smo ih gledali nedavno u Nemačkoj i baš je bilo uživanje.

"Ne znam koliko pratite moju igru, ja samo trčim i samo jurim. Jedva čekam, naravno. Protiv Jokića igrati, igrao sam u Beogradu kvalifikacije protiv njega, tada je bio na početku karijere koja je sada sjajna i sada posle dve titule MVP-a u NBA biće to zanimljiv duel".

Na kraju se dotakao činjenice da će hala biti ispunjena do poslednjeg mesta.

"Verujem da će biti dosta ljudi, rasprodat je meč sa Srbijom. Biće dobra atmosfera, ali naravno vi ste navikli na to".