PLJAČKA U BERLINU! SUDIJE ODVELE SLOVENIJU U ČETVRTFINALE: Belgija vodila u 31. minutu, a onda je BRUTALNO pokradena!

evrobasket

Eurobasket 2022 -

Slovenija je pobedila Belgiju sa 88:72 u meču osmine finala Evropskog prvenstva.

U 31. minutu Belgija je vodila 64:63, ali nisu mogli protiv osam rivala... Slovenija je uz sebe imala trojicu "ljudi u crnom".

Meč je obeležilo skandalozno suđenje! Belgija je brutalno pokradena od strane arbitara koji su od 1. do 37. minuta "duvali" na vodenicu Slovenaca. Kad su rešili meč, onda su počeli da "vraćaju" i time su samo potvrdili svoju sramotu.

Neverovatno je šta su sve radili arbitri na ovo meču. Bar jedno 13-14 spornih odluka bilo je na štetu Belgije.

Apsurdno zvuči, ali Slovenci su u dva navrata u drugom poluvremenu podizali ruke za lične greške (priznajući da su ih napravili), a sudije nisu ništa svirale... Slovenci su napravili 4-5 puta grešku u koracima, nijedno im nije to dosuđeno...

Oni koji su delili nepravdu na ovom meču su: Lancarini iz Italije, Kalatrava iz Španije i Gedvilas iz Litvanije. Naravno, oni su daleko od najboljih arbitara u svojim državama.

Slovenija

Naravno, kad je bilo najteže Dončić je pokazao klasu i vezao sedam poena koji su rešili meč. Na kraju je postigao 35 poena i bio ubedljivo najefikasniji akter meča.

Evo kako je izgledao tok meča:

Koraci Čančara. Naravno, sudije ne sude ništa.

Dončić podiže ruku za faul, a sudije se ne oglašavaju! Ovo je neverovatno!

Naravno, uz ovakvo suđenje nije ni teško dobiti utakmicu. Trojka Prepeliča za plus osam - 73:65.

Luka Dončić je uradio igrača Belgije koji je trčao u napad, a sudije to "nisu videle"!? Nisu ni pogledale snimak!

Dončić pogađa maestralno! Uz faul - 68:65.

Biće ovde drame. Dončić je pogodio za dva, a Belgijanci jedno od dva bacanja - 65:65.

Vodi Belgija! Vezali su četiri poena za minut i imaju prednost - 63:64 (32. minut)

Kraj treće četvrtine - 63:60 za Sloveniju (i sudije).

Neverovatno! Očiglednu grešku Slovenaca u koracima arbitri ne vide.

Ne predaju se Belgijanci! Trojka De Zeuva - 61:58.

Da je pošteno suđenje ovde bi Belgija verovatno i vodila, ovako Slovenci i sudije imaju plus šest - 61:55.

Zvuči neverovatno, ali sudije su svirale jedan faul i Sloveniji. Naravno, Slovenci su svi skočili da protestvuju. Verovatno, ne žele da imaju nijedan faul na meču.

Tri slobodna bacanja za Sloveniju, naravno, poklonjena - 57:50.

Neverovatno! Čist faul u napadu se ne sudi Slovencima. Ovo već postaje pomalo smešno. Belgijanci dobijaju tehničku.

Očigledan faul Slovenaca, ne dosuđuje sudijska trojka... - 53:50 (26. minut).

Dončić uživa maksimalnu zaštitu sudija, pogodio je tri od četiri bacanja u dva napada - 53:48.

Belgija ne pomišlja da se preda bez velike borbe - 48:46.

Počelo je drugo poluvreme, Slovenci su se malo uozbiljili - 48:41.

Slovenija i Belgija se sastaju u drugom meču osmine finala Evrobasketa. Ne idu stvari baš prema očekivanjima velikog favorita.

Posle 20 minuta košarke, Slovenci vode, ali samo tri poena razlike - 44:41.

Treba istići da je u prvom delu utamice suđenje bilo krajnje diskutabilno. Nekoliko odluka doneto je na štetu Beglije.

Luka Dončić igra jako loše, iako je ubacio 11 poena. Njegov šut iz igre je 13-4.

Moraće Slovenija mnogo bolje u nastavku meča, ako ne želi da se desi čudo.