CRVENA FURIJA POSLE PREOKRETA U POLUFINALU: Španija slomila Finsku sjajnom igrom u drugom poluvremenu

EVROBASKET

Eurobasket 2022 -

Košarkaši Španije savladali su Finsku u prvoj utakmici četvrtfinala Evrobasketa u Berlinu rezultatom 100:90

"Crvena furija" se pošteno namučila pošto je tokom prvog poluvremena bila u dvocifrenom minusu, pošto su Fimci ubedljivo dobili prvu četvrtinu sa 30:19

Španija

U nastavku Španija je stegla odbranu i veću trećoj ćetvrtini preokrenula rezultat za 73:67 pred poslednju deonicu.

Španija je u poslednjoj deonici znalački sačuvala i uvećala prednost i plasirala se u polufinale EP.

Kod Španije najefikasniji je bio Vili Ernangomez sa 27 poena, Huančo Ernangomez ga je pratio sa 15, a u drugom poluvremenu su se raspucali i Brizuela sa 15, Rudi Fernandez sa 11 i Lorenco Braun sa 10 poena i 10 asistencija.

Kod Finaca najbolji je bioLauri Markanen sa 28 poena i 11 skokova, Jantunen je upisao 18, a Madsen 13 poena.

Španci će se u polufinalu sa boljim iz duela Grčka - Nemačka koji je na programu kasnije.