(VIDEO) PRVA NULA NA EP: Remi Nemaca i Poljaka, ostalo neizvesno ko će u osminu finala

Obrukao se Milik

Francuska 2016 -

Reprezentacije Nemačke i Poljske odigrale su 0:0 u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu.

Večerašnji meč na stadionu "Francuska" u Sen Deniju bio je 18. na šampionatu i tek prvi na kome nije bilo golova.

Uz današnju pobedu Severne Irske nad Ukrajinom 2:0, situacija na tabeli Grupe C posle dva kola je sledeća: Nemačka i Poljska imaju po četiri boda, Severna Irska tri, dok je Ukrajina bez bodova.

Odgovor na pitanje ko će u osminu finala dobićemo tek posle mečeva trećeg kola, 21. juna, kada se sastaju Nemačka - Severna Irska i Poljska - Ukrajina.

Tragičar duela u Sen Deniju bez dileme je bio poljski napadač Arkadiuš Milik. Fudbaler Ajaksa je promašio dve najbolje prilike. U 46. minutu sa dva metra je glavom poslao loptu pored gola, a u 69. minutu je, kada se našao u odličnoj poziciji, promašio loptu! Inače, Milik je strelac jedinog gola Poljaka na ovom šampionatu (protiv Severne Irske).

Nemačka je bila bolji rival, imala daleko više loptu u posedu, šuteva na gol, kornera... Stvorila je i nekoliko dobrih prilika. Međutim, svetski šampion nije uspeo da zatrese mrežu golmana Fabijanskog, pa će plasman među 16 najboljih na "starom kontinentu" morati da overi za pet dana.

Kraj - 0:0!

72. minut - Lev dodatno pojačava napad. Umesto Drakslera u igri je Mario Gomez.

69. minut - ŠANSA i za NEMAČKU! Odmah prilika i na drugoj strani, ali je šut Ozila odbranio Fabijanski.

69. minut - ŠANSA za POLJSKU! Ponovo se Milik obrukao. Poljski napadač je bio u sjajnoj poziciji, ali je promašio loptu. Sjajno ga je uposlio Grosicki.

66. minut - Reagovao je Joakim Lev. Umesto Gecea, uveo je Širlea.

59. minut - ŠANSA ZA POLJSKU! Levandovski je imao otvoren šut, međutim, dugo se nameštao, pa je Boateng stigao i izblokirao ga.

58. minut - Slobodan udarac za Poljsku - kombinacija posle koje je Milik šutirao pored gola.

47. minut - ŠANSA I ZA NEMAČKU! Gece je bio u prilici, ali je Fabijanski odbranio, pa su Nemci dobili samo korner.

46. minut - VELIKA ŠANSA ZA POLJSKU! Tek što se krenulo sa centra Poljaci su stvorili veliku priliku. Grosicki je centrirao, a Milik sa dva metra glavom poslao loptu pored gola.

Kraj prvog poluvremena - 0:0! Malo toga smo videli u prvih 45 minuta, baš malo...

34. minut - Žuti karton i za Ozila, zbog povlačenja Krihovijaka, čime je sprečio kontru.

21:27 - Doskorašnji kapiten Nemačke u novoj ulozi

23. minut - Poljaci su se u poslednjih nekoliko minuta oslobodili pritiska.

16. minut - ŠANSA ZA NEMAČKU! Miler je uzeo loptu Piščeku, krenuo ka kaznenom prostoru i dodao Krosu, ali lopta je bila malo prebrza, pa je vezista Reala u padu šutirao pored gola.

6. minut - Ponovo Nemci prete. Sada je pokušao i Hektor.

4. minut - ŠANSA ZA NEMAČKU! Najistureniji igrač "elfa" bio je u dobroj poziciji, ali je glavom neprecizno šutirao.

3. minut - Kedira je već dobio žuti karton, zbog prekršaja.

1. minut - Utakmica je počela.

NEMAČKA: Nojer – Hevedes, Boateng, Humels, Ektor – Kros, Kedira – Miler, Ozil, Draksler – Gece.

POLJSKA: Fabijanski – Pišček, Glik, Pazdan, Ježejčik – Blaščikovski, Krihovjak, Maćinski, Grosicki – Milik, Levandovski.

Sudi Bjern Kujpers iz Holandije.

20:50 - Evo šta su Fetel i Radvanjska poručili svojima pred meč

20:45 - Poljski navijač pao s tribine

20:40 - Levandovski protiv "svojih"Kapiten Poljske Robert Levandovski igraće protiv "svojih". Bivši napadač Borusije Dortmund, a sada Bajerna prijatelj je sa gotovo svim reprezentacije Nemačke. Poručio je da treba da se dokaže protiv defanzivaca koji ga dobro poznaju.

20:35 - Obe reprezentacije imaju podršku s tribina

20:30 - Nemci deluju opušteno

20:20 - Nemačka i Poljska bile su u istoj grupi kvalifikacija za EVRO 2016. U oba meča pobedio je domaćin. U Poljskoj je bilo 2:0, a u Nemačkoj 3:1.