NOVOSAĐANIMA SE OTVARA PUT U LIGI EVROPE: Vojvodina deklasirala Crnogorce i sada ide u Vels

Pukla petarda na Karađorđu

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se danas u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u revanš utakmici prvog kola u Novom Sadu pobedili crnogorski Bokelj sa 5:0.

Prva utakmica, igrana pre nedelju dana, završena je nerešeno 1:1.

Vojvodina će u narednoj rundi kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv velškog kluba Konas Ki, koji je u prvom kolu načinio senzaciju eliminisavši norveški Stabek. Posle 0:0 u prvom meču, Velšani su kao gosti u revanšu pobedili 1:0.

Novosadska ekipa je na današnjem meču povela golom Filipa Malbašića već u devetom minutu, a isti igrač je duplirao prednost u 42. minutu. Na 3:0 je povisio Dejan Meleg u 60. minutu, a samo tri minuta kasnije strelac je bio i Nikola Trujić. Konačan rezultat postavio je Trujić tri minuta pre kraja utakmice.

Na tribinama "Karađorđa" bilo je 5.000 gledalaca.