(VIDEO) IKARDI JE KRALJ MILANA: Inter dobio ludi gradski derbi golom iz penala u 90. minutu

DERBI DELA MADONINA

Fudbaleri Intera pobedili su Milan 3:2 (1:0) u derbiju osmog kola Serije A.

Sva tri gola za formalnog domaćina ovog "Derbija dela Madonina", kako se popularno naziva okršaj Intera i Milana, postigao je kapiten Mauro Ikardi.

"Rosoneri" su dva puta uspevali da stignu zaostatak ljutog rivala, ali kada je Ikardi u 90. minutu postigao gol iz penala za 3:2, vremena više nije bilo.

Ikardi je prethodno tresao mrežu u 28. i 63. minutu, dok su strelci za Milan bili Suso u 56. i Bonaventura u 81. minutu.

Inter je sada usamljen na drugom mestu tabele sa 22 boda, dva manje od lider Napolija, a tri više od trećeplasiranog Juventusa.

Milan deli deveto mesto sa Kjevom, sa po 12 bodova.

Italijanski mediji spekulišu da je treneru Milana Vinćencu Monteli posle ovog poraza spremljen otkaz.