(VIDEO) SRBI NAPADAJU EVROPSKO PRVENSTVO: Lutovac doneo veliku pobedu Orlićima u Jermeniji

Kvalifikacije za EP

Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je petu uzastopnu pobedu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

Naši reprezentativci su u meču 5. kola savladali Jermeniju u gostima sa 1:0.

Jedini gol na utakmici je postigao Aleksandar Lutovac, i to u 53. minutu!

Srbija je prva u grupi 7 sa 15 bodova, pet više u odnosu na Rusiju.

Naredni rival izabranika selektora Gorana Đorovića je Gibraltar, a taj meč je na programu 23. marta naredne godine.

2. POLUVREME

87. minut - Velika greška Jovanovića srećom nije skupo koštala Srbiju. Boris Radunović je odbranio 1 na 1 šut Avetisijena.

85. minut - Srbiji je poništen gol zbog ofsajda!

74. minut - Aleksandar Lutovac napušta igru, ulazi Igor Zlatanović.

67. minut - Luka Jović je pogodio stativu! Lukić je poslao idealan pas, ali napadač Ajntrahta pogađa okvir gola.

55. minut - Izmena u Srbiji, umesto Luke Adžića u igri je Petar Mićin.

53. minut - GOOOL!!!! Lutovac je postigao gol!!! Prethodno je Lukić uposlio Lutovca, ovaj pokušao jednom, pa drugi put i između trojice igrača pogodio mrežu domaćina!

52. minut - Erhan Mašović je zaradio žuti karton zbog prekršaja na polovini terena.

51. minut - Nova šansa za Srbiju, ponovo je Lukić bio na ivici šesnaesterca, ali je traljavo šutirao.

49. minut - Saša Lukić je oštro šutirao, Jermeni izbacuju loptu u korner. Posle centaršuta je pokušao Jovanović glavom, ali lopta odlazi pored gola. Velika inicijativa Orlića.

1. POLUVREME

42. minut - Neverovatan promašaj Lutovca. Sa dva metra je promašio prazan gol.

34. minut - Ponovo je Jović bio u šansi, primio je loptu na grudi na desetak metara od gola domaćina, pokušao volejem, ali je lopta otišla preko gola.

17. minut - Dva opasna napada Srbije, Jović je oštro šutirao, ali je golman Jermena izašao kao pobednik u oba navrata.

10. minut - Vukašin Jovanović je šutirao sa 15-tak metara, gađao je desni levi ugao gola Jermena, međutim golman domaćih je odbranio.

7. minut - Jović je ušao u peterac domaćina, ali je bio suviše iskosa po levoj strani, pa je njegov šut bio bezopasan po gol Jermenije.

6. minut - Prvi ozbiljniji nalet Srbije, Lutovac je prošao po desnoj strani i pokušao da uposli Adžića, ali su domaći fudbaleri u poslednjem trenutku izbacili loptu u korner.

Srbija: Radunović, Gajić, Milenković, Mašović, Pantić, Jović, Adžić, Bogosavac, Jovanović, Lutovac, Lukić. Selektor: Gora Đorović

Dodatnu motivaciju uneo je Vukašin Jovanović, koji je svojim saigračima obećao večeru ukoliko dobiju i današnji meč.

- Posebno mi je drago zbog pobede u Austriji, zbog trake koju sam nosio na ruci. Pokazali su momci da imaju petlju, odigrali hrabro i bez igrača koji su otišli u A reprezentaciju. Samo da pobedimo Jermeniju i častiću ih sve večerom - obećao je Jovanović.

KURIR SPORT UŽIVO: Evo ko je uspešniji od Italijana po broju učešća na Mundijalima