ARSENAL JE PRVI FINALISTA LIGE EVROPE: Tobdžije ponovo bolje od Valensije, het-trik Obamejanga! (VIDEO)

GOLEADA

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u finale Lige Evropa, pošto su u gostima pobedili Valensiju sa 4:2 u revanš meču polufinala

Arsenal je, posle pobede od 3:1 u prvom meču, večeras samo potvrdio taj trijumf.

Domaći tim je poveo u 11. minutu golom Kevina Gameira, na asistenciju Rodriga, ali je Pjer-Emerik Obamejang izjednačio samo šest minuta kasnije udarcem sa ivice šesnaesterca.

Arsenal je u 50. minutu preokrenuo rezultat pogotkom Aleksandera Lakazeta, Gameiro je osam minuta kasnije izjednačio, a tačku na ovaj dvomeč stavio je Obamejang sa još dva gola - u 69. i 88. minutu.

Fudbaleri Arsenala će u finalu Lige Evropa, 29. maja u Bakuu, igrati protiv pobednika meča izmedju Čelsija i Ajntrahta.