PARTIZAN PAO U 90. MINUTU NA BRDU: Crno-beli jurili gol za pobedu, pa doživeli ŠOK u poslednjim minutima derbija sa Čukaričkim! (VIDEO)

Super liga Srbije

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas Partizan sa 2:1 (1:0), u 14. kolu Super lige Srbije.

Pobedonosni gol na Banovom brdu dao je rezervista Luka Stojanović u 90. minutu.

Čukarički je prethodno vodio na Banovom brdu od 16. minuta golom Stefana Šapića, a izjednačenje je Partizanu u 70. doneo Djordje Ivanović.

Čukarički je drugi sa 32 boda, dok Partizan ima 26 i zauzima četvrto mesto u srpskom prvenstvu.

Bio je ovo treći poraz Partizana u Superligi u poslednje četiri utakmice, dok je Čukarički i dalje ostao neporažen na svom terenu.

Radnik je iznenadio Radnički, koji je rezultatom 2:0 pobedio u Nišu.

Strelci na stadionu Čair bili su Boban Georgiev u 45. i Marko Makarić u 83. minutu.

Radnički je sada šesti sa 25 bodova, dok Radnik ima 14 i zauzima 11. mesto na tabeli srpskog prvenstva.

1 / 8 Foto: Starsport

DRUGO POLUVREME:

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta!

90. minut - GOOOOOL! Luka Stojanović pogađa za vođstvo Čukaričkog!

84. minut - Odlična prilika za Đoleta Ivanovića. Probao je glavom posle centaršuta, ali je pogodio jednog igrača domaće ekipe i lopta je pogodila spoljni deo mreže gola Čuke.

Savo Milošević besan na sudijsku četvorku, njegov pomoćnik koji je zajedno sa njim žustru reagovao dobija žuti karton.

76. minut - Strahinja Pavlović vuče loptu do ivice šesnaest Čuke i oprobao je šut, ali lopta ide daleko preko prečke.

71. minut - Na teren je ušao Lakčević umesto Tošića!

70. minut - GOOOOOOOL! Đorđe Ivanovića izjednačuje rezultat!

69. minut - Iz igre izlazi Kajević, na teren ulazi Luka Stojanović.

63. minut - Odlična prilika za Partizan u dva navrata, ali Đorđe Petrović spašava svoju mrežu. Prvi put ispred Miletića, drugi put ispred Natha!

59. minut - Iz igre izlaze Suma i Asano, na teren ulaze Šćekić i Ivanović.

58. minut - Izbio je Sadik sam ispred gola Čuke, ali sudija je podigao zastavicu i akcija je zaustavljena.

55. minut - Odličan šut Tedića posle povratne lopte Birmančevića, ali Stojković je spasao gol Partizana ovog puta. Sjajna kontra domaćina!

48. minut - Probao je Pavlović glavom posle prekida, ali bez uspeha!

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

PRVO POLUVREME!

45. minut - Završeno je prvo poluvreme na Brdu!

42. minut - Monotonija na Brdu! Partizan ima loptu u svojim nogama, ali ne stvara prave prilike!

36. minut - Birmančević je kontru svoje ekipe završio tako što je sa ivice šesnaesterca šutirao visoko preko gola.

33. minut - Tošić je oprobao šut sa oko 20 metara, Petrović odbranio.

27. minut - Drugi žuti karton za fudbalere Čukaričkog. Ovog puta je upisan Docić zbog grubog starta na Zdjelaru na sredini terena.

16. minut - GOOOL! Stefan Šapić postiže vodeći gol za Čukarički. Šapić je na prvoj stativi glavom zahvatio korner i matirao Stojkovića! Docić je dobro izveo korner.

15. minut - Urošević u poslednjem trenutku ispred Endijaea izbacuje loptu u korner. Bio je to dobar napad Čukaričkog.

12. minut - Prvi žuti karton na utakmici, Puškarić zbog opstrukcije igre je upisan u beležnicu sudije Minakovića.

8. minut - Umar Sadik je imao prvu ozbiljniju šansu na utakmici. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, međutim lopta je prozujala pored stative.

5. minut - Dobra solo akcija Birmančevića, ali Urošević dobro interveniše u svom šesnaestercu.

1. minut - Prva interesantnija situacija, Partizan je izveo korner, a Strahinja Pavlović šutirao pored gola.

ČUKARIČKI - PARTIZAN

Stadion: Čukarički

Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Svetozar Živin, Milan Šutulović

ČUKARIČKI: Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Docić – Birmančević, Kovać, Kajević, Endijaje – Tedić. Rezerve: Belić, Kamenović, Đorđević, Veličkovič, Mićin, Stojanović, Vidosavljević. Trener: Aleksandar Veselinović.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, Asano - Sadik. Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Lakčević, F. Stevanović, Ivanović. Trener: Savo Milošević.

Oba tima pružaju dosta dobre partije, a njihovi susreti uvek su bili borbeni i kvalitetni, pa treba očekivati da tako bude i ovoga puta.

Domaćini su ove sezone ostvarili devet pobeda, uz dva remija i jedan poraz, pa sa 29 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 2.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti savladali ekipu Inđije, a rezultat je bio 1:3.

Gosti su ove sezone odigrali meč manje ostvarivši osam pobeda, uz dva remija i dva poraza, pa sa 26 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 4. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini savladali ekipu Spartaka, a rezultat je bio 4:0.

Dva tima su tokom prethodne sezone odigrala tri međusobna susreta, a ekipa Partizana je bila uspešnija u tim duelima. Prvi meč odigran je tokom jesenje polusezone na Banovom brdu, a završen je podelom bodova nakon rezultata 1:1. Drugi meč odigran je tokom proleća, a crno-beli su u Humskoj slavili rezultatom 3:2. Treći meč odigran takođe u Humskoj u okviru plej-of faze crno-beli su rešili ubedljivo u svoju korist rezultatom 3:0.