PROŠAO TORTURU, A SADA ZGAZIO MESIJA: O Nemanji Radoji bruji Španija (FOTO)

Heroj

Srbin spektakularnim golom začinio istorijsku pobedu Levantea nad Barselonom od 3:1 (0:1).

Španija se poklonila Nemanji Radoji, junaku senzacionalnog trijumfa Levantea protiv Barselona (3:1). Srpski fudbaler postigao je treći gol za svoju ekipu i na taj način naterao Lea Mesija da pogne glavu i prihvati da ih je nadigrao sjajni tim iz Valensije!

Barsa je vodila 1:0 na gostovanju Levanteu posle 45 minuta. Sve je izgledalo kao da će to biti još jedna rutinska pobeda velikana iz Katalonije, ali drugo poluvreme režiralo je pravo malo čudo. Tačnije, za samo sedam minuta! Od 61. do 68. minuta Levante je dao tri gola i došao do jedne od najvećih pobeda u istoriji kluba. A tvorac svega - Nemanja Radoja.

Agonija u Selti

Zaslužio je Srbin da mu se vrati za sve što je prošao u prethodnoj sezoni. Naime, u Selti je doživeo pravu torturu zbog odluke da ne produži ugovor s klubom.

- Celu sezonu nisam odigrao nijedan meč. Nisam čak bio u ekipi ni za prijateljske utakmice. Razlog je što nisam želeo da produžim ugovor sa klubom - pričao je Radoja, koji je posle tih godinu dana torture kao slobodan igrač potpisao za Levante.

Uživa u novom klubu

U novom klubu ga izuzetno cene! Nezamenljiv je u timu, navijači ga obožavaju. A tek posle Barse... Zaslužio je sve ovaj 26-godišnji mladić iz Novog Sada!

OVO NISTE ZNALI O RADOJI

Slavoljub Muslin ga je pozvao u reprezentaciju Srbije 2016.

Prošle godine na početku sezone vredeo je čak osam miliona evra

Bio je kapiten Vojvodine, koja ga je prodala Selti za 900.000 evra

Ovog leta su ga tražili Sampdorija, Lids, VBA i još neki španski klubovi

Ostao je upisan u Vojvodini kao prvi igrač u istoriji koji je podigao pehar nacionalnog kupa

(Kurir.rs / Miloš Bjelinić / Foto:Profimedia)