KURIR U ATINI! TOMANE I ŽANDER SAHRANILI ZVEZDU: Šampion Srbije ispao iz Evrope! Olimpijakos do pobede u 87. minutu

PROPUŠTENA VELIKA ŠANSA

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Olimpijakosa u Pireju 1:0 (0:0) u poslednjem kolu Lige šampiona, pa su zauzeli poslednje mesto u Grupi B i završili evropski put za ovu sezonu.

Od specijalnih izveštača Kurira iz Atine - Aleksandra Radonića i Aleksandra Đondovića

U isto vreme Bajern je još jednom savladao Totenhem, ovaj put u Minhenu 3:1, pa konačna tabela izgleda ovako: Bajern 18, Totenhem 10, Olimpijakos 4, Crvena zvezda 3.

Dakle, Bajern i Totenhem nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, a Olimpijakos u Ligi Evrope.

Beogradski crveno-beli propustili su veliku šansu da naprave istorijski uspeh i u drugom učešću u Ligi šampiona obezbede evropsko proleće. Za to im je bilo potreno da ne izgube večeras od Olimpijakosa i delovalo je da će tako biti, ali je domaćin na "Karaiskakisu" došao do trijumfa golom El Arabija iz penala u 87. minutu.

Zvezdin evropski put su prekinuli tragičari Tomane i Žander. Portugalac je u finišu prvog poluvremena sa bele tačke pogodio prečku, a Brazilac je skrivio penal u korist domaćina.

Jeste Olimpijakos sve vreme imao inicijativu, ali Zvezda se, na sebi svojstven način, čvrsto branila i domaćinu nije dozvoljavala da stvara šanse. Ako bi neka lopta i prošla kroz zadnju liniju tima Vladana Milojevića, pred golom je stajao ponovno sjajni Milan Borjan.

Zvezdine kontre nisu bile opasne, ali posle jedne se kapiten Marin izborio za najstrožu kaznu. "Zalomio" je Giljermea, koji ga je oborio, pa je sudija Orsato pokazao na belu tačku.

Odgovornost je u 42. minutu preuzeo Tomane, i kao nekada Mijatović, poslao je loptu u prečku.

U drugom poluvremenu grčki predstavnik je sve više dodavao gas, ali izuzev El Arabijeve pogođene stative u 59. minutu, nije bio konkretan u završnici akcija. Uglavnom su fudbaleri Olimpijakosa pokušavali udarcima sa distance, ali je Borjan kao po pravilu bio siguran.

I onda je u 82. minutu na teren ušao Žander, umesto povređenog Rodića. Četiri minuta kasnije Brazilac je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a u 87. minutu El Arabi je bio siguran realizator penala.

Tako je u okršaju "bratskih" klubova slavio domaći Olimpijakos.

"Delije" i "Gejt 7" su zajedničkim snagama navijali i pravili sjajnu atmosferu, počev od spektakularne koreografije uoči početka, pa i kasnije tokom celog meča.

KRAJ - 1:0!

90+4. minut - Borjan spasava mrežu posle još jednog udarca Podensea.

87. minut - 1:0 - EL ARABI IZ PENALA!

86. minut - PENAL ZA OLIMPIJAKOS! Orsato je pokazao na belu tačku posle Žanderovog igranja rukom.

83. minut - Statistika je na strani domaćina...

82. minut - Poslednja izmena kod Zvezde, Žander umesto povređenog Rodića.

81. minut - Žuti karton za Borjana zbog odugovlačenja.

81. minut - Olimpijakos je bacio sve karte na napad, ali se Zvezda odlično brani.

74. minut - Boaći je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut izblokiran. Korner za Zvezdu. Marin je ubacio u pet metara, odbrana Olimpijakosa je oprezna.

72. minut - Još jedna dobra intervencija Borjana. Golman Zvezde je uhvatio centaršut sa desne strane, a zatim grubo fauliran od strane Lovera.

71. minut - Lovera je zamenio Masurasa.

70. minut - Velika opasnost po Zvezdu! Borjan je ponovo sjajno intervenisao, na loptu je naišao Podense i šutirao pored gola.

66. minut - Domaćini su izgubili loptu na 25 metara od svog gola, Van la Para je šutirao sa distance, ali pravo u golmana Saa.

65. minut - Evo i Boaćija. Zamenio je Vukanovića.

63. minut - Kakva intervencija Borjana! Ušao je u šut Podenseu i sačuvao mrežu.

61. minut - Prva izmena i kod domaćina, Gerero umesto Kamare.

59. minut - STATIVA! El Arabi je sjajno skočio i sa sedam, osam metara šutirao glavom, a lopta je pogodila okvir Borjanovog gola.

59. minut - Rodić je prvi Zvezdin igrač koji je dobio žuti karton.

58. minut - Prva izmena na utakmici, Milojević je na teren poslao Van la Paru umesto Tomanea.

56. minut - Defanzivac Olimpijakosa je pogrešio i poslužio Marina kao na tacni, Zvezdin kapiten je opalio, ali je golman Sa bio na mestu.

1 / 4 Foto: Profimedia

54. minut - Snažan šut Giljermea, dobra intervencija Borjana, sedmi korner za domaćina.

53. minut - Šesti korner za Olimpijakos...

52. minut - Utisak je da su domaći fudbaleri u drugo poluvreme ušli odlučniji da slome otpor Zvezde.

48. minut - Kiša lije kao iz kabla.

46. minut - Zastao je dah "Delijama" posle šuta Giljermea, ali je lopta otišla za malo pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

42. minut - TOMANE PROMAŠIO PENAL! Portugalac je preuzeo odgovornost i pogodio prečku! Nešto kao Mijatović u dresu reprezentacije Jugoslavije 1998.

41. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Marin je u kontri u šesnaestercu domaćina "zalomio" Giljermea, koji ga je oborio, pa je Orsato pokazao na belu tačku! Pritom, Giljerme je dobio žuti karton.

37. minut - Šut Kamare preko gola.

34. minut - Velika prilika za domaćina. Elabdelaui je centrirao, lopta je preletela Milunovića, El Arabi je bio usamljen, ali je glavom šutirao preko gola.

32. minut - Dve intervencije Borjana u dve sekunde. Šutirao je Podense, Zvezdin golman je odbio loptu, na nju je naleteo Elabdelaui, ali je Borjan ponovo bio na mestu.

28. minut - Odlična kontra Zvezde, Marin je šutirao pored Rubena Semeda, ali je pogodio Vukanovića!

23. minut - El Arabi se našao oči u oči sa Borjanom i dok se spremao za šut, Gobeljić je maestralno uklizao i otklonio opasnost.

1 / 5 Foto: EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

20. minut - Marin je izveo slobodan udarac sa 25 metara, od svega Zvezda je dobila prvi korner.

19. minut - Snažan šut Giljermea, Borjan sigiran.

18. minut - Masuras je izveo skraćeni korner, glavom je probao Ruben Semedo, ali je to učinio loše.

8. minut - Prvi korner na meču izveli su domaćini, ali bez opasnosti po gol Borjana.

6. minut - Gotovo identična situacija na drugoj strani, kao minut ranije u domaćem šesnaestercu. I Masuras je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

5. minut - Prodor Gobeljića po desnoj strani, usledio je centaršut, a Vukanović sa desetak metara poslao loptu visoko preko gola.

1. minut - Orsato je dao znak da utakmica počne.

SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA!

Računica je jasna - prvaku Srbije odgovara i remi da bi takmičenje završio na trećem mestu i plasirao se u šesnaestinu finala Lige Evrope, dok je domaćinu neophodan trijumf da bi dočekao proleće na "starom kontinentu".

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević nije mogao da računa na povređenog Dušana Jovančića, koji je ostao u Beogradu.

Borjan i standardna četvorka u zadnjoj liniji predstavljaće poslednju prepreku za ofanzivce Olimpijakosa. Međutim, Milojević je napravio iznenađenje u veznom redu. Uz Petrovića, Ivanića, Garsiju i Marina u sastav je uvrstio i Vukanovića, a u špicu je prednost dao Tomaneu.

Strateg Olimpijakosa Pedro Martins nije imao na raspolaganju Matijea Valbuenu.

OLIMPIJAKOS: Hoze Sa - Elabdelaui, Merijah, Ruben Semedo, Cimikas - Giljerme, Kamara, Bukalakis - Podense, El Arabi, Masuras.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Petrović, Ivanić - Vukanović - Garsija, Marin, Vukanović - Tomane.

Sudija: Danijel Orsato (Italija)

20:54 - Transparent "Idemo zajedno"

20:46 - Domaćini na teren izašli uz čuveni hit grupe AC/DC

20:44 - Fudbaleri Zvezde se zagrevaju, navijači pevaju

20:07 - Tribine se još pune

20:08 - Brošura za utakmicu

20:07 - Kiša je dugo pljuštala, ali se smilovala i prestala.

20:06 - Tribina rezervisana za "Gejt 7" i "Delije"

20:04 - Marin se vratio na "Karaiskakis"

19:56 - Evo kako su navijači dočekali fudbalere Zvezde na "Karaiskakisu"

19:23 - Ovo je Milojević rekao u najavi večerašnje utakmice...

19:14 - Ponosni Slavoljub Đorđević

18:54 - Puna kasa na "Marakani"

18:22 - "Gejt 7" spremio iznenađenje za "Delije"

17:55 - ZVEZDINI OMLADINCI I NA PROLEĆE U LIGI ŠAMPIONA!

17:46 - Evo kako su crveno-beli do sada prolazili u Grčkoj

17:32 - Vučić zbog Micotakisa neće da ide na utakmicu

''Zamislite potpisujete sa nekim Deklaraciju o strateškom prijateljstvu, a onda kažu da ste došli samo zbog utakmice. Problem kod tih ljudi je da polaze od sebe. Kada god pročitate šta pišu vidite autoprojekciju, da bi oni to uradili što pišu. Misle gde bi za sebe mogli nešto da urade i sebi stave nešto u džepg. Ssto se tog smešnog tipa tiče, šta ga briga to je još jedna laž'', kazao je Vučić.

''Želim sreću Zvezdi na utakmici. Premijer Kirjakos Micotakis navija za Olimpijakos i kada smo se dogovarali za posetu znali smo da je utakmica, ali smo odlučili da na nju ne idemo, jer ne želimo da neko bude tužan i nezadovoljan. Gradimo dobre odnose'', dodao je on.

17:08 - Poznati Italijan na centru

Utakmicu na "Karaiskakisu" sudiće Italijan Danijel Orsato, a pomagaće mu Lorenco Manganeli i Alesandro Đalatan, dok je četvrti sudija Danijele Doveri. Orsato je iskusan sudija, već devet godina ima znak FIFA, a sedam vodi utakmice u Ligi šampiona. Zvezdi je prošle godine sudio prvi meč plej-ofa za Ligu šampiona protiv Salcburga, kada je u Beogradu bilo 0:0.

16:38 - Bakljada!

16:28 - Ludnica u Atini!

16:24 - Gore ulice

16:07 - Korteo navijača Olimpijakosa i Zvezde krenuo! Atina se trese

15:52 - Ludnica na trgu Sintagma

15:45 - Olimpijakos ceni Srbe