GOSTI SLAVILI U BILBAU: Trijumf Hetafea protiv Atletika, Leganes bolji od Real Sosijedada, remi Eibara i Betisa

PRIMERA

Fudbaleri Hetafea pobedili su večeras na gostujućem terenu Atletik Bilbao sa 2:0 u 22. kolu španske Primere.

Prvi gol postigao je Damijan Suares u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Haime Mata u 50. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Hetafea nalaze se na petom mestu tabele španskog prvenstva uz 37 bodova, dok je Bilbao na devetom mestu s 31 bodom.

U sledećem kolu Hetafe će ugostiti Valensiju, dok će Atletik Bilbao gostovati Real Sosijedadu.

Nešto ranije fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:1.

Golove za Leganes postigli su Kenet Omeruo u 49. minutu i Oskar u četvrtom minutu sudijske nadoknade, dok je jedini gol za Sosijedad postigao Aleksander Isak u 20. minutu.

Fudbaleri Leganesa zauzimaju 18. mesto na tabeli, sa 18 bodova, dok je Real Sosijedad na sedmoj poziciji sa 34 boda.

U sledećem kolu Leganes će gostovati Levanteu, dok će Sosijedad na svom terenu dočekati Atletiko Bilbao.

Eibar i Betis odigrali su nerešeno 1:1.

Betis je u vodjstvo doveo Nabil Fekir golom u sedmom minutu utakmice, da bi izjednačenje doneo Fabijan Orelana u iz jedanaesterca u 15. minutu.

Betis je posle ovog kola na 12. mestu sa 28 bodova, dok su fudbaleri Eibara na 15. poziciji sa 24 boda.

Fudbaleri Betisa u sledećem kolu igraće na svom terenu protiv Barselone, dok će Eibar gostovati Alavesu.