ZVEZDA PALA POSLE PENAL ZAVRŠNICE NA KIPRU! Crveno-beli će borbu za evropsku jesen nastaviti u Ligi Evrope! VIDEO

nije bilo sreće

Fudbaleri Crvene zvezde borbu za evropsku jesen nastaviće u Ligi Evrope pošto su poraženi na Kipru od Omonije posle slabijeg izvođenja penala 1:1 (1:1) - 4:2.

1 / 11 Foto: Starsport

Zvezda će takmičenje nastaviti u baražu za Ligu Evropa, a rivala će dobiti na žrebu u petak.

Rezultat u penal seriji trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Nikoziji bio je 4:2 za Omoniju.

Penale za Zvezdu nisu iskoristili Dijego Falčineli i Miloš Degenek. Strelci su bili Željko Gavrić i El Fardu Ben.

Za Omoniju su dali golove svi koji su šutirali: Djordi Gomes, Vitor Gomeš, Ernest Asante i Jan Lecjaks.

Regularni deo utakmice prethodno je završen nerešeno 1:1, a isti rezultat je bio i posle produžetaka.

Omonija je vodila od 31. minuta golom Mihaela Liftnera, a u nadoknadi poluvremena je izjednačio Mirko Ivanić.

Omonija će u baražu za Ligu šampiona igrati protiv Olimpijakosa.

Završeni su produžeci, idemo u PENALE!

112. minut - Sjajan pokušaj Gavrića, ali lopt prolazi samo par milimetara od prečke domaćih.

Neverovatn odbrana Borjana na Kipru.

110. minut - Počeo je drugi deo igre!

Završen je prvi produžetak!

101. minut - Umesto Kataia u igru je ušao mladi Željko Gavrić.

92. minut - Kosulos dobio žuti karton zbog starta nad Falćinelijem.

Počeo je prvi produžetak na Kipru!

Završen je regularni deo igre, idemo u produžetke.

90. minut - Utakmica je produžena za još tri minuta.

89. minut - Ušao je u igru Falćineli umesto Alekse Vukanovića.

88. minut - Probao je sada iz daljine Jovančić koji je skoro ušao u igru, ali lopta ide pored gola.

83. miunt - Žuti karton za Žordija Gomeza zbog faula nad Kagom.

81. minut - Umesto Ivanića u igru je ušao Dušan Jovančić.

79. minut - Probao je ponovo Ben iz daljine, ali opet pored gola. Delovalo je dosta opasnije nego inače, ali... Stanković vrši taktičku izmenu jer izgleda da čuva rezultat.

78. minut - Lecijaks je probao posle kontre sa leve strane, ali lopta mu je otišla preko noge u ključnom trenutku.

76. minut - Zvezda igra istu akciju ponovo, ima je sa penala šansu Ben, ali isprečio se jedan fudbaler domaćih u poslednji čas.

Nova sudijska pauza za odmor.

67. minut - Odlična odbrana Borjana posle poluvojela Buteanua. Iskupio se Borjan za kiks kod prvog gola.

65. minut - U igru je ušao Sene umesto Kakulisa, prva izmena na meču. Sene se očekivao od početka, igrač je Bazela na pozajmici.

64. minut - Imao je odličnu priliku Kanga iz prekida sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana domaćih.

62. minut - Posle dosta zbrke Papulis je odložio za Gomeša koji je opalio iz prve, ali lopta je prošla par milimetara od gola Borjana.

61. minut - Sada je ponovljena akcija od pre dva minuta. Samo su u ulogama sada bili Gobeljić i Ivanić.

59. minut - Posle povratne lopte Rodića probao je Ben iz okreta sa ivice peterca, ali nije lepo zahvatio i lopta ide preko prečke.

54. minut - ''Žabica'' Katia posle prekida, ali Brazilac na golu domaćih loptu prosleđuje u korner.

47. minut - Probao je Katai sa leve strane, ali sjajna odbrana golmana domaćih.

46. miunt - Počeo je drugi deo igre!

Mirko Ivanić vratio Zvezdu u igru na kraju prvog dela igre.

Završen je prvi deo igre!

45. minut - GOOOOOL! Zvezda je izjednačila preko Ivanića, a posle centaršuta Bena.

43. minut - Probao je sada Ben iz daljine, ali lopta ide daleko od gola. Dosta prilika za crveno-bele, ali sve su to šutevi iz daljine, bez konkretnog pokušaja za tim Dejan Stankovića.

Situacija sa početka meča koja je mogla značajno da utiče na dalji tok utakmice.

39. minut - Ponovo Kanga, sada nije po zemlji, bilo je baš blizu, ali pored gola.

34. minut - Ponovo Kanga, ponovo po zemlji i ponovo pored gola!

32. minut - Kanga je probao iz daljine po zemlji, lopta je nekoga zakačila i otišla u korner.

31. minut - GOOOOOL! Omonija vodi posle kornera! Loš potez Borjana, lopta pogađa Luftnera nakon što se odbila od stative i ulazi u gol Beograđa.

26. minut - Posle centaršuta Kange probao je Ben glavom, ali lopta ide preko prečke.

24. minut - Sudijska pauza zbog visko temperature na Kipru!

19. minut - Probao je Ben makazicama posle odbijenog šuta Kataia, ali lopta je otišla previše visoko.

15. minut - Žuti karton za Sanoga posle starta kojim je prekinuo kontru domaćih.

13. minut - Probao je Ivanić sa leve strane ''žabicom'', ali dobro se snašao golman domaćih. Otvoreno na obe strane!

8. minut - Prilika na obe strane. Probao je glavom najpre Andronikos, a onda i Kanga iz daljine na drugoj strani, ali bez pogodaka. Samo prvi korner za Zvezdu na meču!

4. minut - Posle greške šropera domaćih, koji je pokušao loptu da vrati do svog golmana, do lopte je pre njega došao Ben, međutim posle duela sa igračem domaćih pao je i do nje je došao ipak goman pre ostalih. Zvezdini fudbaleri tražili su crveni karton i faul, ali sudija je pokazao samo da se igra nastavi.

3. minut - Probao je Tijago sa više od 30 metara, ali lopta ide daleko preko gola.

1. minut - Utakmica je počela!

16:30 - Evo i sastava Zvezde!

16:20 - Zvezdi je poruku podrške poslao bivši igrač Mičel Donald!

SASTAVI TIMOVA:

Omonija: Fabiano, Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks, Papulija, Žordi Gomez, Viktor Gomeš, Tijago, Bautek, Kakuli

Klupa: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Luizu, Asante.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Vukanović.

Klupa: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Falčineli

Za crveno - bele ovo je meč sezone jer će u slučaju trijumfa po četvrti put zaredom obezdeti učešće u grupnoj fazi jednog od dva evropska takmičenja,

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je u najavi meča da se nada pozitivnom rezultatu protiv Omonije na Kipru i da crveno-beli imaju istorijsku priliku da četvrtu godinu uzastopno igraju grupnu fazu u evropskim takmičenjima.

"Igra se samo jedna utakmica, uz to u gostima i sigurno nećemo kalkulisati. Temperatura je velika i to će sigurno biti važan faktor, ali kako je nama, tako je i njima. Imamo istorijsku priliku da četvrtu godinu zaredom igramo grupnu fazu u evropskim takmičenjima i svesni smo toga. Daćemo sve od sebe i nadamo se pozitivnom rezultatu", rekao je Stanković

Kadrovska situacija u redovima crveno-belih je mnogo bolja.

"Svi koji su imali probleme sa lakšim povredama su ozdravili, na našu sreću. Sutra ćemo izaći u najboljem sastavu koji imamo u ovom trenutku", naveo je Stanković.

On je dodao da je protivnik analiziran i da je njegova ekipa spremna.

"Iskusni su i svakom trenutku znaju šta da rade sa loptom i bez nje. Proučavali smo ih i odlično funkcionišu timski, iako imaju kvalitetne pojedince. Zaista su grupa na terenu. Znamo njihove vrline i mane i spremni smo za sutrašnji meč", rekao je Stanković.